14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • روایت عکاس «ایسنا» از بخشش «بلال»

  30 فروردین 1393
  می‌گوید «شهرستان نور آن شب بیدار بود و نخوابید، مردمِ بیدار صبح آمده بودند پای داربستی که قرار بود بشود محل یک اعدام اما این‌بار نه برای تماشا، بلکه برای طلب بخشش از خانوادهٔ مقتول». این جملات آرش خاموشی است؛ عکاسی که عکس‌هایش از بخشش یک قاتل توسط مادر مقتول، چهرهٔ دیگری از ایران را به دنیا نشان داد.‌‌ همان عکاسی که برای عکاسی به شهرستان نور رفت اما در نقش یک خبرنگار به کمک رسانه‌اش (ایسنا) و سایر رسانه‌ها همچون تلویزیون، به بخشیده شدن محکوم کمک کرد. بیست‌وششم فروردین‌ماه امسال، قرار بود «بلال» برای قتلی که در یک نزاع در هفت سال پیش مرتکب شده بود، برای بار (...)
 • آزادی ۴ خبرنگار فرانسوی ربوده شده در سوریه

  30 فروردین 1393
  چهار خبرنگار فرانسوی که از ژوئن 2013 در سوریه توسط داعش ربوده شده بودند، آزاد شدند. به گزارش ایسنا به نوشته‌ی روزنامه مصری الیوم السابع، فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه اعلام کرد:‌ چهار خبرنگار فرانسوی که در ژوئن 2013 در سوریه ربوده شده بودند آزاد شده و اوضاع جسمانی آنها به رغم شرایط دردناکی که داشتند، خوب است. وی خاطرنشان کرد که این چهار خبرنگار ظرف ساعات آینده وارد فرانسه خواهند شد. دیدییه فرنسوا خبرنگار رادیو اروپا1 و ادوار الیاس عکاس فرانسوی در شش ژوئن 2013 در شمال حلب ربوده شدند. نیکولا اینان خبرنگار مجله‌ی لوپوءن و بیار توریس عکاس مستقل فرانسوی (...)
 • دولت روسیه می‌خواهد مراکز آموزشی را با اینترنت کنترل کند

  30 فروردین 1393
  رادیو زمانه لایحه‌ای ضد تروریستی در روسیه در نظر دارد آموزگاران، استادان دانشگاه، دانش‌آموزان و دانشجویان را برای شناسایی کسانی که قوانین را نقض می‌کنند از طریق اینترنت تحت نظر بگیرد. جامعه آموزشی روسیه با این لایحه مخالف است. به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر آموزش روسیه این لایحه را ارائه داد و گفت که هدف از این اقدام حفاظت از محیط آموزشی است. بر اساس این لایحه مسئولان دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها موظفند «سایت‌های شخصی دانش‌آموزان، دانشجویان و پرسنل آموزشی را مورد بررسی قرار دهند» و برای کسانی که به نقض قوانین گرایش دارند، پرونده‌ای ایجاد کنند. در این لایحه (...)