14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • حسین انتظامی از اتفاقی جدید برای مجوزها خبر داد

  3 آذر 1393
  معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در صفحه شخصی خود در توئیتر از اتفاق جدیدی برای درخواست‌های صدور مجوز در هیأت نظارت بر مطبوعات خبر داد. به گزارش بخش رسانه ایسنا، حسین انتظامی نوشت: «به منظور شفافیت، جلوگیری از تبعیض و اطلاع متقاضیان از تقاضاهای در نوبت، به زودی فهرست متقاضیان انتشار رسانه، روی سایت معاونت مطبوعاتی قرار می‌گیرد.» الکترونیکی شدن فرایند صدور مجوز، از جمله اقدامات معاونت مطبوعاتی دولت یازدهم جهت ساماندهی درخواست مجوز در هیأت نظارت بر مطبوعات است؛ بدین ترتیب که پس از ثبت الکترونیکی در سایت e-rasaneh.ir متقاضیان با کد رهگیری و مراجعه به سایت، از روند (...)
 • کشف یکی از پیچیده‌ترین بدافزارهای جاسوسی

  3 آذر 1393
  دویچه وله سیمنتک، یکی از بزرگترین‌شرکت‌های امنیت کامپیوتری در جهان، موفق به کشف یک بدافزار پیچیده جدید جاسوسی شده است. به گفته این شرکت با توجه به پیچیدگی این بدافزار گمان می‌رود یک دستگاه دولتی در پشت پرده این پروژه جاسوسی باشد. به گفته شرکت سیمنتک این بدافزار به نام "رجین" (Regin) از سال ۲۰۰۸ فعالیت خود را برای دزدیدن اطلاعات کشورها، شرکت‌ها، مؤسسات تحقیقاتی و اشخاص حقیقی آغاز کرده است. شرکت سیمنتک می‌گوید پیچیده بودن این بدافزار حاکی از آن است که یک دستگاه دولتی در پشت پرده این پروژه جاسوسی قرار دارد. این بدافزار به سختی قابل شناسایی بوده و هیچ ردی از (...)
 • جشنواره نشریات و رسانه های دانشجویی برگزار می شود

  3 آذر 1393
  نخستین جشنواره نشریات و رسانه های دانشجویی با همت تشکل های دانشجویی در دهه اول اردیبهشت ۹۴ برگزار می شود. به گزارش ایرنا، کوروش کمره ای دبیرستاد برگزاری این جشنواره نشریات و رسانه های دانشجویی روز دوشنبه در نشست خبری افزود: با وجود تلاش دانشجویان نشریات دانشجویی تاکنون آن طوری که باید جدی گرفته نشده است. وی اظهار داشت: جشنواره های دانشجویان به لحاظ ماهیت دولتی برگزار شدن آن امکان استفاده از تمامی ظرفیت های دانشجویان را نداده و مانع شکوفایی استعدادهای این قشر از جامعه شده است. وی خاطر نشان کرد: به همین دلیل تشکل های دانشجویی از قبیل بسیج، انجمن اسلامی (...)