14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • با امکان جدید فیس‌بوک دیگر هیچ مطلبی را از دست ندهید

  1 مرداد 1393
  دویچه وله اگر شما هم وقت خواندن تمام مطالب و پست‌های افرادی که در لیست دوستانتان در فیس‌بوک هستند را ندارید، حتما از این قابلیت جدید فیس‌بوک خوشحال خواهید شد. از این پس هر آنچه را که دوست دارید، می توانید در فیس‌بوکتان ذخیره کنید. اگر تعداد دوستانتان در فیس‌بوک زیاد است و علاقه‌مند به خواندن یا دیدن مطالب، عکس‌ها و فیلم‌هایشان هستید، بدون شک این قابلیت فیس‌بوک به کارتان خواهد آمد. تاکنون کاربران بسیاری در فیس‌بوک به این مسئله انتقاد داشتند که به خاطر حجم بالای مطالب، عکس و یا فیلم‌های صفحه فیس‌بوکشان قادر به خواندن و یا دیدن همه آن‌ها نیستند. پس از مدتی (...)
 • سه شرط دولت برای بازگشایی دفتر BBC در تهران

  1 مرداد 1393
  معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص صدور مجوز به بازگشایی دفتر شبکه BBC (جهانی و فارسی) در تهران گفت: اگر مقید به ضوابط و اصول و مصالح ملی ما باشند، صدور مجوز بلامانع است. سایت اصولگرای افکارنیوز به نقل از حسین نوش‌آبادی معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به زمزمه‌های بازگشایی دفتر شبکه BBC (جهانی و فارسی) در تهران ادامه داد: صدور مجوز برای شبکه‌های تلویزیونی بیگانه و خارجی در چارچوب سیاست‌های کلی نظام است و با توجه به مصالح و منافع ما صورت می‌گیرد. وی افزود: گرچه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متصدی و متولی صدور این مجوزهاست اما (...)
 • فیس بوک، دشمن محبوب جمهوری اسلامی

  1 مرداد 1393
  رادیو فردا-فرد پطروسیان و مهسا علیمردانی مقاله فیس بوک، دشمن محبوب جمهوری اسلامی پیشتر در سایت اسلیت و صداهای جهانی منتشر شده و توسط نویسندگان برای رادیو فردا به فارسی برگردانده شده است. خبرگزاری رسمی ايران در تاريخ ۲۲ تير ماه امسال گزارش داد که هشت نفر به دليل فعاليت‌هايشان بر روی سايت فيس‌بوک جمعاً به ۱۲۷ سال زندان محکوم شده‌اند. بر اين اساس جرم اين هشت جوان «فعاليت عليه امنيت ملی، تبليغ عليه نظام، توهين به مقدسات و همچنين توهين به رهبران جمهوری اسلامی» بود. قوه قضاييه ايران هويت محکوم‌شدگان را افشا نکرد و جزئيات بيشتری از «جرم‌شان» را نيز اعلام نکرد. (...)