14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • روزنامه‌ کودکان کار و خیابان هند

  29 شهریور 1393
  ایسکانیوز روزنامه هندی «بالاکناما» که ترجمه نامش «صدای کودکان» است توسط بچه‌هایی اداره می‌شود که در خیابان زندگی می‌کنند و به زاغه نشین معروف هستند. روزنامه‌ها برای ارائه خبرهای موثق و خوب نیازمند یک گروه تحریریه قوی به همراه چاپخانه و موارد دیگر هستند. در صورتی که یکی از این گزینه ها وجود نداشته باشد روزنامه به عنوان یک نشریه بیهوده شناخته خواهد شد در حالی که این روزنامه تمامی قواعد یک روزنامه را از بین برده وهمه مقاله‌های این روزنامه را بچه‌های خیابانی می‌نویسند و یک موسسه حمایت از کودکان کار نیز آن را منتشر می‌کند. در ابتدای کار ۳۵ کودک در دهلی این (...)
 • پرونده‌ «گل» و «بولتن نیوز» در دادگاه مطبوعات بررسی می‌شود

  29 شهریور 1393
  در جلسه هفته آینده دادگاه مطبوعات مدیران مسئول روزنامه‌ «گل» و سایت «بولتن نیوز» در دادگاه مطبوعات حضور می‌یابند و پرونده‌ آنها مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس، در جلسه هفته آینده دادگاه مطبوعات( یکشنبه، ۳۰ شهریور) با حضور اعضای هیأت نظارت بر دادگاه مطبوعات به پرونده روزنامه ورزشی گل و همچنین سایت بولتن نیوز رسیدگی می‌شود. این جلسه با حضور مدیران مسئول «گل» و «بولتن نیوز» در شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران برگزار می شود و به پرونده‌ های مزبور رسیدگی خواهد شد. اتهام روزنامه ورزشی گل نشر اکاذیب و اتهام سایت بولتن نیوز توهین (...)
 • یک نظرسنجی بین المللی نشان داد: زنان در صدر مدیریت ارتباطات

  28 شهریور 1393
  شفقنا رسانه اخیرا مطالعه‌ای با نگاه به مدیریت و جنسیت انجام شد و نیاز فزاینده به یک مدل زنانه مدیریت ارتباطات را کشف نمود. در این مطالعه، زنان بیشتر ویژگی‌های لازم برای رهبری موثر را دارا بودند و در ۱۰ مورد از ۱۴ ویژگی مورد مطالعه توسط KLCM در صدر قرار گرفتند. این مطالعه درس‌های مهمی برای هر دو جنس مردان و زنان به همراه داشت و از ظهور یک مدل «زنانه» جدید برای مدیریت ارتباطات خبر داد. معصومه رشیدی در کاوشگران روابط عمومی نوشت: Ketchum Leadership Communication Monitor- KLCM- اخیرا مطالعه‌ای با نگاه به مدیریت و جنسیت انجام داد و نیاز فزاینده به یک مدل (...)