14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • علی مطهری: فضای آزادی بیان در دولت روحانی کمتر شده است

  9 بهمن 1393
  رادیو زمانه علی مطهری، از نمایندگان شهر تهران در مجلس ایران گفته است که «فضای آزادی بیان در دولت جدید کمتر شده، چون وقتی دولتی سر کار بیاید که گرایش اصلاح‌طلبی دارد، از آن طرف فشار بیشتری وارد می‌کنند.» این نماینده اصولگرای تهران در مجلس ایران که در روزهای گذشته با نطق ناتمامش در مجلس و اصرارش بر رفع حصر رهبران معترضان به نتیجه انتخابات سال ۸۸ به چهره‌ای جنجالی تبدیل شده است، مشخص نکرده که منظورش از «آن طرف» دقیقاً چه فرد، افراد یا گروه‌هایی است. خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از قول علی مطهری نوشته است که «نباید فرد یا گروهی را مادام که دست به سلاح (...)
 • همسر وبلاگ‌نویس سعودی خواهان عفو او شد

  9 بهمن 1393
  رادیو زمانه انصاف حیدر، همسر رائف بدوی، وبلاگ‌نویسی که به اتهام توهین به اسلام محکوم به زندان و شلاق شده در یک گفت‌وگوی مطبوعاتی گفت همسرش هیچگاه علیه اسلام چیزی نگفته است. انصاف حیدر در گفت‌وگویی با روزنامه «تاگس اشپیگل» آلمان از حکومت عربستان خواست تا همسرش را مورد عفو قرار دهد. وی گفت: «همسر من هرگز چیزی علیه اسلام و یا هر مذهبی دیگری نگفته و ننوشته است.» بدوی در سال ۲۰۱۲ به اتهام ارتداد، توهین به شخصیت‌های مذهبی، توهین به دانشگاه اسلامی امام محمد بن سعود، راه‌اندازی وب‌سایت برای ایجاد بحث پیرامون وهابیت، تشویش اذهان عمومی و بر هم زدن امنیت عمومی به (...)
 • جیسون رضاییان، گزارشگر واشنگتن‌پست در ایران محاکمه می‌شود

  9 بهمن 1393
  دویچه وله رئیس کل دادگستری استان تهران گفت:«جیسون رضاییان به زودی محاکمه خواهد شد.» جیسون رضاییان روزنامه‌نگار آمریکایی ایرانی‌تبار و گزارشگر "واشنگتن پست" در ایران، از ۶ ماه پیش در زندان اوین به سر می‌برد. خبرگزاری ایرنا، به نقل از غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران گزارش داد:«نتیجه پرونده جیسون رضاییان بعد از قطعیت و اتمام دادرسی، اعلام می‌شود و او به زودی محاکمه خواهد شد». اسماعیلی همچنین گفته است، این متهم، با خانواده‌اش در تماس است و ملاقات انجام می‌شود. مادر این روزنامه‌نگار زندانی که در امریکا به سر می‌برد، چندی پیش برای ملاقات با (...)