14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • سونی از سری گوشی‌های جدید Z5 را رونمایی کرد

  12 شهریور 1394
  توانا تک: گوشی‌های جدید "Z5" سونی با سیستم عامل اندروید به تازگی رونمایی شدند. نکته برجسته این گوشی‌ها صفحه نمایش "4K" آن‌ها است. همین موضوع کیفیت تصویری آن‌ها را از گوشی‌هایی که "Full HD" یا "QuadHD" هستند متفاوت می‌کند. قرار است که گوشی‌های جدید در سه رنگ مشکی، طلایی و قهوه‌ای عرضه شوند. گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌ها حاکی از آن است که تفاوت زیادی بین دو نسخه گوشی یعنی "Z5" و "Z5" پرمیوم وجود ندارد. این گوشی‌ها از کیفیت دوربین بسیار بالایی برخوردار هستند و باتری آن‌ها تا دو روز شارژ نگه می‌دارند. در بخش خاموش و روشن گوشی هم سنسور اثر انگشت قرار داده (...)
 • چرا عکس کودک غرق شده سوری را منتشر کردم

  12 شهریور 1394
  رادیو زمانه پیتر بوکائرت* قبل از اینکه این عکس را توئیت کنم، خیلی فکر کردم. یک عروسک کوچک بود انگار، که با صورت روی شن‌های ساحل معروفی در ترکیه افتاده بود. یکی از ۱۱ سوری آواره‌ای که همه‌شان برای رسیدن به اروپا، سوار قایق قاچاقچیان شدند و مردند. کودک سوری چیزی که بیشتر اذیتم می‌کند، کفش‌های اوست. کفش های کوچکی که می‌دانم پدر و مادرش وقتی لباس می‌پوشیدند تا سفر خطرناکشان را آغاز کنند، با عشق به پایش کردند. یکی از لحظه‌های دوست داشتنی من در زندگی وقت‌هایی است که صبح‌ها بچه‌ها را لباس می‌پوشانم و کمک شان می‌کنم که کفش‌هایشان را به پا کنند. همیشه یک چیزی را (...)
 • استانداردهای هولناک مجریان و میهمانان تلویزیون ایران

  12 شهریور 1394
  امید خسروی اغلب ایرانی‌هایی که اهل تماشا کردن تلویزیون هستند، سانسور را می‌شناسند و به حضور پیدا و پنهان آن در صداوسیما خو کرده‌اند. مثال فراوان است: از سانسور تصویر تماشاگران فوتبال گرفته تا حذف صحنه‌های رقص و آواز، عشق‌بازی و حتی تغییر قصه فیلم‌های خارجی. شاید این موارد مهم‌ترین سانسورهایی باشند که پیش از همه به ذهن می‌آید، اما آیا قیچی بزرگ صداوسیما فقط خاص برنامه‌های خارجی است؟ حقیقت اینکه خطوط قرمز این سازمان عریض و طویل، دایره وسیع‌تری را در بر می‌گیرد و تولیدات داخلی با شدت بیشتری سانسور می‌شوند. سیستم نظارتی این سازمان در جزئی‌ترین مسائل ورود (...)