14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • یکی از مجریان شبکه خبر ایران به آمریکا پناهنده شد

  3 خرداد 1394
  رادیو زمانه هادی زنوزی اصل از مجریان پیشین شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به آمریکا پناهنده شده است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هادی زنوزی در هفته‌های گذشته چند بخش خبری کوتاه برای برنامه‌ای با نام اتاق خبر در یک رادیوی فارسی‌زبان ایالت کالیفرنیا در آمریکا اجرا کرده بود اما از صبح چهارشنبه ۲۰ ماه مه / ۳۰ اردیبهشت اجرای بخش خبر بامدادی این مؤسسه رادیویی را به‌طور موقت به عهده گرفت. زنوزی اصل که از اولین مجریان شبکه خبر بود، چندی پیش با انتشار تصویر طنز‌آمیزی در شبکه‌های اجتماعی، شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را «شبکه (...)
 • روایتی از عکاس جنگ: از مرگ نترسیدیم

  3 خرداد 1394
  «یکی از چیزهایی که باید با آن کنار می‌آمدیم تا بتوانیم از جنگ عکس بگیریم، نترسیدن از مرگ بود. عکاسان موفق جنگ، کسانی هستند که بتوانند موضوع مرگ را برای خودشان حل کنند. من در عملیات کربلای ۵ که یکی از سخت‌ترین عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس بود، موفق شدم از پاتک‌های دشمن، عکس‌های زیادی بگیرم.» این جمله‌ها را مهرزاد ارشدی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد. عکاسی که از همان نخستین روزهای اشغال آبادان توسط دشمن، در خط مقدم حضور داشت و با دوربین لحظه‌هایی را به ثبت رساند که امروز از جمله‌ی اسناد مهم آن دوران به‌شمار می‌روند. ارشدی از ثابت‌قدم‌ترین عکاسان جنگ تحمیلی (...)
 • حذف تصویر زنان وزیر در برخی روزنامه های اسراییلی

  2 خرداد 1394
  تعدادی از نشریات تندروی مذهبی در اسرائیل، تصویر وزیران زن را از عکس یادگاری هیات وزیران جدید اسرائیل حذف کردند. به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، برخی از مطبوعات اسرائیلی که ارگان افراط گرایان یهودی به شمار می روند با استفاده از فتوشاپ عکس یادگاری کابینه جدید اسرائیل را بدون حضور وزیران زن منتشر کردند. برخی دیگر هم با دستکاری در عکس،‌ تصویر چهره وزیران زن را غیرشفاف و نامشخص کردند. عکس رسمی از هیات وزیران جدید اسرائیل با حضور سه زن عکس منتشر شده در برخی رسانه های تندروی مذهبی یهودی در اسرائیل با نامشخص کردن صورت و پای سه وزیر زن در عکس رسمی (...)