14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • ثبت نام بیش از ۱۰۰ رسانه در نمایشگاه مطبوعات

  10 شهریور 1393
  با گذشت ۴ روز از آغاز ثبت نام برای حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، بالغ بر ۱۰۰ نشریه، خبرگزاری، پایگاه اطلاع‌رسانی و موسسه مطبوعاتی ثبت نام کردند. به گزارش خبرگزاری مهر، در ۴ روز نخست ثبت نام اولیه برای حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، ۱۳ روزنامه، ۶ دوهفته نامه، ۱۱ هفته نامه، ۲۲ ماهنامه، ۴ فصلنامه، ۷ خبرگزاری، ۱۷ پایگاه خبری، ۱۰ موسسه مطبوعاتی و ۱۳ متقاضی از بخش «صنایع، خدمات و تجهیزات مرتبط با مطبوعات» ثبت نام اولیه خود را قطعی کرده‌اند. تمامی رسانه‌های مکتوب و مجازی دارای مجوز و متقاضیان حضور در نمایشگاه مطبوعات تنها تا ۲۰ (...)
 • سردبیر خبرگزاری دانشگاه آزاد بازداشت شد

  10 شهریور 1393
  سایت جهان نیوز خبر از بازداشت سردبیری خبرگزاری دانشگاه آزاد (آنا نیوز) داده است. این سایت که منتسب به علیرضا زاکانی نماینده اصولگرای مجلس است در خبری نوشت: ماموران امنیتی حوالی ساعت ۱۳ امروز با مراجعه با تحریریه خبرگزاری دانشگاه آزاد(آنا) عمار کلانتری را بازداشت کردند. کلانتری، سردبیر سابق سایت انتخاب و از مدیران سایت‌های آینده و بازتاب، از حامیان آقای هاشمی رفسنجانی بود که پس از روی کار آمدن حمید میرزاده، به عنوان سردبیر خبرگزاری دانشگاه آزاد به این سمت انتخاب (...)
 • عضو کمیته‌ مصادیق مجرمانه: ۹۰ درصد محتوای نرم‌افزارهای موبایل غیراخلاقی است

  10 شهریور 1393
  دیگربان روح الله مومن نسب٬ عضو کمیته‌ مصادیق مجرمانه گفته که «۹۰ درصد محتوی چت‌و‌نرم افزارهای موبایل غیراخلاقی است» و حضور در فیس‌بوک «بازی در زمین دشمن» است. مومن‌ نسب در جمع گروهی از دانشجویان شرکت کننده در «طرح ولایت» اظهار کرده اگر «اینترنت سریع باشد، محیط اینترنت ناسالم، امنیت هم نباشد، آفت است.» وی افزوده ایران ۱۲ میلیون کاربر اینترنت با میانگین سنی زیر ۱۸ سال دارد که در سن ۱۱ سالگی محتوای «غیراخلاقی» در اینترنت را تجریه کرده‌اند. مومن‌ نسب با این ادعا که حضور در فیس‌بوک «بازی در زمین دشمن» است٬ گفته «وایبر» و «واتس‌آپ» هم معظلات خاص خود را (...)