14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • هنوز بیش از ۴ میلیارد نفر در جهان به اینترنت دسترسی ندارند

  7 آذر 1393
  انتشار گزارشی جامع درباره شماره کاربران اینترنت در سراسر جهان نشان می دهد تا پایان سال جاری میلادی یعنی حدود یک ماه دیگر نزدیک به سه میلیارد نفر کاربر اینترنت خواهند بود. به گزارش مهر، تازه ترین گزارش ارزیابی جامعه اطلاعاتی اتحادیه بین المللی ارتباطات از راه دور نشان می دهد در مقایسه با سال گذشته شمار کاربران اینترنت در جهان ۶.۶ درصد افزایش یافته است. آمار و ارقام ارایه شده در این گزارش نشان می دهد شمار کاربران اینترنت در سراسر جهان طی یک دهه گذشته همواره روند افزایشی داشته است. با این حال جزئیات این گزارش حاکی از واقعیتهای تأمل برانگیزی است به طوریکه (...)
 • شمس الواعظین به خاطر نوشته‌های فیس بوکی محاکمه می‌شود

  6 آذر 1393
  ماشالله شمس الواعظین روزنامه نگار ایرانی به خاطر نوشته‌های فیس بوکی، ۹ آذر ماه در دادگاه حاضر می‌شود. به گزارش خبرنگاران ایران، وی در صفحه فیس بوک خود بعد از مدت‌ها با اعلام این خبر نوشت: «به اطلاع همه دوستان و همکاران می‌رسانم که بنده به اتهام انتشار مطالب مربوط به مراسم دریافت جایزه قهرمان آزادی مطبوعات برای سال ۲۰۱۴ در کیپ تاون و نیز به دلیل نوشته‌های فیسبوکم به دادگاه احضار شدم.» این روزنامه نگار اصلاح طلب اضافه کرد: «برای ۹ آذرماه در دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام تعیین وقت شده است.» او به ممنوع الخروجی خود نیز اشاره کرد و نوشت: «دوباره ممنوع (...)
 • قطار تغییرات به تلویزیون رسید

  6 آذر 1393
  به نظر می رسد سرعت تغییر معاون سیما توسط سرافزار و آمدن پورمحمدی به همان میزان شتاب تغییرات ‏شبکه های تلویزیونی را رقم خواهد زد.‏ به گزارش عصر خبر، به نظر مي رسد پورمحمدی پیش از پرداختن به شبکه های ملی به ‏سراغ شبکه های دیجیتال رفته و به زودی تغییرات عمده ای را در ساختار ماهوی و مدیریتی این شبکه ها ‏به وجود خواهد آورد.‏ ‏بزودی شبکه سلامت، مستند و آموزش با ادغام به صورت یکسان با یک مدیر اداره و در ساعت های ‏مختلفی برنامه های آن از شبکه آموزش پخش شود. قرار است اسرافیل علمداری به عنوان مدیر جدید ‏شبکه آموزش و سلامت مشغول به کار شود.‏ ‏شبکه بازار نیز جزو شبکه (...)