14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • دولت آمریکا خواستار آزادی جیسون رضاییان شد

  9 آبان 1393
  رادیو فردا جِن ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز پنجشنبه خواستار آزادی جیسون رضاییان شد. به گزارش رویترز، خانم ساکی هشتم آبان‌ماه در این باره گفته است که دولت آمریکا از درخواست خانواده و دوستان آقای رضاییان مبنی بر آزادی او حمایت می‌کند و از دولت ایران خواسته تا جیسون رضاییان و همچنین سعید عابدینی، رهبر روحانی کلیسای تبشیری، و امیر حمکتی تفنگدار دریایی پیشین آمریکا را آزاد کند. خانواده جیسون رضاییان روز گذشته در نامه‌ای سرگشاده خواهان آزادی او شده بودند. جیسون رضاییان، خبرنگار روزنامه واشینگتن پست، روز سی و یکم تیرماه همراه با همسرش یگانه صالحی، (...)
 • وزیر کار: روزنامه‌نگاران نیازمند یک اتحادیه صنفی قوی هستند

  9 آبان 1393
  وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی با اشاره به مشکلات ساختاری فعالیت در شغل روزنامه‌نگاری، نیاز امروز روزنامه‌نگاران ایرانی را فعالیت در قالب تعاونی‌ها و تشکیل یک اتحادیه صنفی قدرتمند دانست. علی ربیعی وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره وظایف وزارتخانه متبوعش در قبال روزنامه‌نگارانی که به دلیل از دست دادن شغل خود در اثر تعطیلی یا توقیف رسانه‌شان، موقعیت بیمه‌ای آنها به خطر می‌افتد، گفت: وزارت ارشاد تا چندی پیش از محل بودجه‌ای که تامین اعتبار شده بود، خبرنگاران را بیمه می‌کرد اما مدتی این تامین اعتبار با وقفه مواجه شد، البته خوشبختانه (...)
 • جواد لاریجانی: جیسون رضائیان اقداماتی فراتر از خبرنگاری انجام داده است

  8 آبان 1393
  رادیو زمانه محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران، جیسون رضائیان، خبرنگار روزنامه واشنگتن پست در تهران را متهم کرد که «اقداماتی فراتر از خبرنگاری انجام داده است.» جواد لاریجانی روز چهارشنبه هفتم آبان‌ماه در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان در مورد جیسون رضائیان گفت: «وی در اقداماتی ایفای نقش کرده که به عقیده نهادهای امنیتی ایران، اقداماتی فراتر از خبرنگاری است.» لاریجانی افزود: «ما واقعا متأسفیم که این افراد تحت عنوان خبرنگاری وارد ایران می‌شوند اما سپس اقداماتی انجام می‌دهند که به عقیده نهادهای اطلاعاتی ما، فراتر از روزنامه‌نگاری است.» (...)