14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • وقتی یاهو، گوگل و مایکروسافت به خاطر جاسوسی، از آژانس امنیت ملی آمریکا پول می گیرند

  3 اردیبهشت 1393
  بزرگمهر احمدی وقتی یاهو، گوگل و مایکروسافت در چارچوب برنامه جاسوسی، از آژانس امنیت ملی آمریکا پول گرفته‌اند، از سایر شرکت‌ها چه انتظاری دارید؟ انتظار دارید که شبکه‌های اجتماعی وطنی در مقابل فشارها مقاومت کنند و برای حریم خصوصی شما، آزادی و کسب و کارشان را از دست بدهند؟ شبکه‌های اجتماعی مزایا و تاثیر زیادی در زندگی انسان مدرن داشته‌اند. همه خوب به یاد داریم که در سال 2011 معترضان در کشورهای عربی چگونه توانستند با بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر، فیسبوک و یوتیوب، حکومت‌های استبدادی را از پا درآورند. اکنون برای بهره‌گیری بهتر از شبکه‌های اجتماعی، (...)
 • امکان تازه‌ تبلیغات فیسبوک به تقلید از توئیتر

  3 اردیبهشت 1393
  دویچه وله در کنفرانس آتی فیس‌بوک قرار است شیوه‌ تازه‌ تبلیغات این شبکه اجتماعی معرفی شود. امکان تازه، تبلیغات بیشتر و بهتری برای کاربرانی ارائه خواهد کرد که از طریق گوشی موبایل وب‌گردی می‌کنند. فیس‌بوک می‌خواهد سرویس تبلیغات موبایل مشابه شبکه‌ی اجتماعی توئیتر را راه‌اندازی کند. این درحالی است که توئیتر همین هفته‌ی گذشته سیستم تازه‌ای از تبلیغات را امتحان کرد که به مدل تبلیغات فیس‌بوک شبیه است. این سیستم به اپلیکیشن‌های مختلف این امکان را می‌دهد که تبلیغات فیس‌بوکی خود را در تلفن‌های همراه کاربران نیز به نمایش گذارند. سایت‌های خبری مربوط به حوزه‌ی (...)
 • انتقال دوباره عدنان حسن‌پور به زندان مریوان

  2 اردیبهشت 1393
  عدنان حسن‌پور، روزنامه‌نگار کُرد روز دوشنبه یکم اردیبهشت‌ماه از زندان مرکزی زاهدان به زندان مریوان منتقل شد. به گزارش دیدبان حقوق بشر کردستان، این روزنامه‌نگار در بهمن‌ماه سال گذشته بدون اطلاع قبلی به زندان‌های زابل و زاهدان منتقل شده بود. عدنان حسن‌پور پس از ۱۴ روز در قرنطینه زندان زابل، به زندان زاهدان منتقل شد. آن زمان لیلی حسن‌پور، خواهر این روزنامه‌نگار در بند به زمانه گفت، مسئولان زندان زابل ابتدا به دلیل این‌که علت انتقال برادرش نامشخص بوده از پذیرش او سر باز زده‌اند و پس از تماس با اداره اطلاعات کردستان بالاخره به‌صورت موقت عدنان حسن‌پور را تحویل (...)