14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • بیشترین عبارت های جستجو شده گوگل در سال ۲۰۱۴

  27 آذر 1393
  یک سال میلادی دیگر رو به پایان است و هیچ نیازی به این گفته نیست که بیش از میلیاردها جستجو در سال ۲۰۱۴ در موتور جستجوی گوگل رقم خورده است. و مانند همیشه گوگل کمی وقت گذاشته است تا برترین و بیشترین موضوعات جستجو شده در موتور جستجوی خود را برای اطلاع کاربران و علاقمندان منتشر کند. به گزارش «تابناک» شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید بیشترین عبارت جستجو شده در موتور جستجوی گوگل در سال ۲۰۱۴ چه بوده است؟ باید گفت این جستجو مربوط به Robin Williams و مرگ حزن انگیز وی بوده است. در رده دوم جستجو های گوگل به موضوع جام جهانی و World Cup بر میخوریم که همچنین موضوع (...)
 • جشنواره کن، سلفی گرفتن را ممنوع کرد

  27 آذر 1393
  جشنواره فیلم کن برای دوره آتی این رویداد سینمایی گرفتن عکس سلفی روی فرش قرمز را ممنوع می‌کند. به گزارش ایسنا، «تیری فرمائو» کارگردان هنری جشنواره فیلم کن در یک کلاس پیشرفته در فرانسه اعلام کرد که مسئولان برگزاری این رویداد سینمایی گرفتن عکس سلفی روی فرش قرمز را ممنوع اعلام خواهد کرد. «فرمائو» در توضیح این تصمیم عنوان کرد که حفظ ایده جشنواره کن که یک گردهمایی هنری است، بسیار حائز اهمیت است. کن جشنواره همه است و همه افراد در آن مهم هستند. «ژیل ژاکوب» در سال ۲۰۱۵ پس از ۱۴ سال حضور بر مسند ریاست معتبرترین جشنواره سینمایی جهان جای خود را «پی‌یر لسکیور»، رییس (...)
 • پرونده صبا آذرپیک به دادگاه انقلاب ارسال شد

  27 آذر 1393
  رادیو زمانه پرونده صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار که به «تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب» متهم شده به یکی از شعبه‌های دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شد. روزنامه اعتماد روز پنج‌شنبه ۲۷ آذر به نقل از محمود علیزاده طباطبایی، وکیل آذرپیک گزارش داد که این دومین پرونده این روزنامه‌نگار است که برای رسیدگی به دادگاه انقلاب ارسال شده است. علیه صبا آذرپیک پرونده دیگری هم با اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب» تشکیل شده که مربوط به سال ۱۳۸۹ است. این پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران ارسال شده است. صبا آذرپیک خبرنگار روزنامه اعتماد است که (...)