14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • نماینده مجلس: با روزنامه "آرمان" برخورد کنید

  10 مرداد 1393
  دویچه وله جنجال بر سر کاریکاتور روزنامه‌ی "آرمان" درباره جنگ اسرائیل و حماس ادامه دارد. سازمان "عفو بین‌الملل" با صدور بیانیه‌ای از موج تازه‌ی سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در ایران ابراز نگرانی جدی کرد. احمد سالک، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز به صف معترضان به کاریکاتور روزنامه‌ی "آرمان" پیوست که جنجال‌برانگیز شده است. این کاریکاتور که روز شنبه (۴ مرداد) در این روزنامه منتشر شد، قربانی شدن فلسطینیان در جنگ میان ارتش اسرائیل و حماس را نشان می‌دهد. رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با "تسنیم نیوز" مدعی شد که در داخل کشور حرکت‌هایی برای (...)
 • مادر صبا آذر پیک: گناه صبا رساندن حرف خانواده زندانیان ۳۵۰ به نمایندگان است

  10 مرداد 1393
  ایران وایر- شیما شهرابی اکرم محمدی، مادر صبا آذر پیک پس از شصت و پنج روز از بازداشت دختر روزنامه نگارش لب به سخن گشود. صبا آذرپیک روزنامه نگار روزنامه اعتماد و هفته‌نامه «تجارت فردا» روز هفتم خرداد ماه دستگیر شد. مکان بازداشت صبا آذر پیک خبرنگار پارلمانی روزنامه اعتماد هنوز مشخص نیست. او در این مدت نتوانسته با وکیلش ملاقات کند و تنها دو بار با منزل تماس گرفته است. این دومین بار است که صبا آذر پیک بازداشت می‌شود . این خبرنگار در بهمن سال ۹۱ همراه چند روزنامه‌نگار دیگر به بهانه ارتباط با رسانه‌های خارجی دستگیر و پس از مدتی آزاد شد. مادر صبا در این گفت وگو (...)
 • توفان توییتری در حمایت از صبا آذرپیک روزنامه نگار زندانی

  9 مرداد 1393
  قرار است امروز٬ پنج شنبه٬ توفان توییتری در حمایت از صبا آذرپیک و درخواست آزادی او برگزار شود. به گزارش ایران وایر، جمعی از روزنامه‌نگاران ایرانی و همکاران صبا آذرپیک از تمام کاربران توییتر درخواست کرده‌اند تا در ساعت ۱۰ شب به وقت ایران که همزمان با ۱۷.۳۰ به وقت اروپای مرکزی٬ ۱۸.۳۰ دقیقه به وقت لندن٬ ۱۳.۳۰ به وقت واشنگتن و ۱۰.۳۰ دقیقه صبح به وقت لس آنجلس این توفان در توییتر به راه بی اندازند. همه کاربران توییتر می توانند با استفاده از هشتگ #freesaba به این توفان بپیوندند. صبا آذرپیک، روزنامه نگار ایرانی هفتم خردادماه در دفتر نشریه تجارت فردا دستگیر شد و (...)