14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • مرحله نخست «فیلترینگ هوشمند» در ایران آغاز شد

  30 مهر 1393
  رادیو زمانه در پی تصویب «فیلترینگ هوشمند» شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی در کمیسیون امنیت شورای عالی فضای مجازی، مرحله نخست اجرای این سامانه در ایران آغاز شد. به گزارش خبرگزاری مهر، توافق بر سر طراحی مدل جدید «فیلترینگ هوشمند» شبکه‌های مجازی با حضور مسئولان شرکت ارتباطات زیرساخت و پژوهشگاه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، امضا شد و پس از طرح و تصویب مدل مفهومی این نوع فیلترینگ در کمیسیون امنیت شورای عالی فضای مجازی، اکنون به مرحله اجرا رسیده است. در این تفاهم‌نامه مقرر شده که فاز نخست «فیلترینگ هوشمند» تا پایان خردادماه سال ۱۳۹۴ به بهره‌برداری برسد. (...)
 • پیکر خبرنگار پرس تی وی به لبنان منتقل شد

  30 مهر 1393
  جنازه ’سرنا شیم’ خبرنگار لبنانی تبار شبکه انگلیسی زبان ’پرس تی وی’ ایران که در مرز ترکیه با سوریه در یک سانحه رانندگی جان خود را از دست داد، به لبنان منتقل شد. به گزارش ایرنا، جنازه خانم سرنا شیم روز سه شنبه در شهر شانلی عرفا در جنوبشرق ترکیه تحویل خانواده اش شده بود که توسط هواپیما ابتدا از شانلی عرفا به استانبول و سپس از طریق این شهر به بیروت منتقل شد. به گزارش آناتولی جنازه این خبرنگار آمریکایی لبنانی تبار در فرودگاه استانبول به هنگام انتقال به هواپیمای ترکیش ایر با عنوان اینکه مدارک ناقص دارد، مدتی در انتظار ماند و از پرواز جا ماند. جنازه این خبرنگار (...)
 • سردبیر جنجالی «واشنگتن پست» درگذشت

  30 مهر 1393
  بن بردلی - سردبیر نشریه «واشنگتن پست» - که نقش اصلی در افشای رسوایی واترگیت داشت، در سن ۹۳ سالگی درگذشت. به گزارش ایسنا، «بن برادلی» که از سال 1965 به مدت 26 سال سردبیری روزنامه «واشنگتن پست» را بر عهده داشت، در سن 93 سالگی و در خانه‌اش در شهر واشنگتن درگذشت. باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا خدماتی را که «بن برادلی» در حق روزنامه‌نگاری انجام داده، ستوده و از وی به عنوان شخصی یاد کرده است که حرفه خبرنگاری معنایی فراتر از یک شغل معمولی برای وی داشته است. «بن برادلی» نقش اصلی در فاش ساختن رسوایی «واترگیت» و وداع «ریچارد نیکسون»، رییس‌جمهور وقت آمریکا، در سال (...)