14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • داعش، مرکز پاسخگویی آنلاین 24 ساعته ایجاد کرده است

  2 آذر 1394
  تابناک:داعش، مرکز پاسخگویی آنلاین 24 ساعته ایجاد کرده است!در شرایطی که مجموعه وقایع تروریستی اخیر در مناطق مختلف دنیا، توجه افکار عمومی را متوجه گستره فعالیت های گروه تروریستی داعش کرده، بحث درباره شیوه های عضوگیری و فعالیت این گروه در سطح جهانی نیز مورد توجه قرار گرفته است. در این راستا، جدیدترین اخبار از وجود یک رویکرد اینترنتی گسترده و پیچیده برای فعالیت داعش حکایت دارد. به گزارش «تابناک» به نقل از «ان بی سی نیوز»، گروه تروریستی داعش با استفاده از یک تاکتیک جدید اینترنتی، در راستای توسعه فعالیت های تروریستی جهانی خود تلاش می کند. این تاکتیک، ایجاد یک (...)
 • سهم زنان ایران از نشریات، ۱۱درصد

  2 آذر 1394
  بی بی سی یسنا اهورایی پژوهشگر امور زنان پیش از پرداختن به چند و چون نشریات زنانه باید بر این مهم تکیه داشت که تعریف ما از رسانه یا نشریه چیست. در وهله نخست پاسخ روشن است: "اطلاع رسانی"، اما در همین نخستین گام باید روشن سازیم که اطلاع رسانی به چه کسی و با چه منظوری. براساس آمار جمعیتی در سال ۱۳۹۰ جمعیت زنان ایران ۳۷میلیون و ۲۴۴هزار نفر و جمعیت مردان ۳۷میلیون و ۹۰۵ هزار و ۶۶۹نفر اعلام شد. براساس آمار دیگری از ۳۶۹ نشریه منتشر شده در کشور تنها ۱۱درصد بوسیله زنان منتشر می‌شدند و یا می‌شوند. اما در بین همین نشریات بسیاری نیازهای عامه زنان مطرح نمی‌شوند. (...)
 • سجاد سالک:توقع زیاد خبرنگاران صدا و سیما برای دریافت هدیه

  27 آبان 1394
  خبرنگاران ایران -سجادسالک، روزنامه نگار در یک یادداشت فیس بوکی از نحوه برخورد خبرنگاران صدا وسیما در برابر هدیه وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی نوشت. متن این یادداشت به شرح زیر است: آقای سیاح یقه همکاران خودتان را بگیرید در همه سال هایی که به عنوان خبرنگار در حوزه های خبری حضور داشتم شاهد اهدای هدیه از جانب روابط عمومی ها به اهالی رسانه بودم. این هدایا در حوزه های اقتصادی البته رنگ و جلای بیشتری هم داشت و البته انتظار اهالی رسانه هم عموما همین بود. دریافت هدایا جز برخی موارد معمولا با استقبال خبرنگاران همراه شده و اتفاقا اگر نشستی یا برنامه ای برگزار می شد (...)