14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • تیترهای امروز روزنامه ها برای حسین قندی

  5 اردیبهشت 1394
  خبرنگاران ایران : اغلب روزنامه های ایران امروز برای درگذشت حسین قندی استاد روزنامه نگاری ایران در صفحه اول خود تیتر زدند.برخی به تیترهایی ساده همچون حسین قندی استاد روزنامه نگاری ایران درگذشت، اکتفاد کردند و برخی نیز تمام تلاش خود را به کار بستند تا برای رفتن روزنامه نگاری که به استاد تیتر ایران شهرت یافته بود، تیتری درخور و شایسته او بزنند. حسین قندی، روزنامه نگار و مدرس روزنامه نگاری حدود ساعت ٤ بعدازظهر سوم اردیبهشت امسال درگذشت. اين استاد ارتباطات و روزنامه نگاري كه به آلزايمر مبتلا شده بود، از مدتي پيش بر اثر سكته مغزي به كما رفته بود. ایران :در سوگ (...)
 • دو روزنامه امروز بدون تیتر یک منتشر شدند

  5 اردیبهشت 1394
  خبرنگاران ایران : روزنامه های آرمان و صبا امروز در شماره روز شنبه خود به احترام حسین قندی روزنامه نگار و استاد فقید روزنامه نگاری که تبحرش در زدن تیتر شهرت زیادی پیدا کرده بود، بدون تیتر یک منتشر شدند. حسین قندی، روزنامه نگار و مدرس روزنامه نگاری بعدازظهر سوم اردیبهشت امسال درگذشت. اين استاد ارتباطات و روزنامه نگاري كه به آلزايمر مبتلا شده بود، مدتي پيش بر اثر سكته مغزي به كما رفته بود.
 • حسین قندی ازاین‌پس با چشمانش تیتر می‌زند

  5 اردیبهشت 1394
  خبرنگاران ایران – حسین قندی، استاد روزنامه‌نگاری امروز در بهشت‌زهرا و در قطعه نام‌آوران به خاک سپرده شد. امروز بر سر مزار این استاد روزنامه‌نگاری اعلام شد که ازاین‌پس چشمان حسین قندی تیتر می‌زند، چون با رضایت خانواده‌اش چشمانش اهدا شد. او که به‌عنوان استاد تیتر زدن در مطبوعات شهرت داشت؛ در حالی این دنیا را ترک کرد که گفته می‌شد ازاین‌پس با چشمانش تیتر خواهد زد. حسین قندی، روزنامه‌نگار پیشکسوت عصر روز پنجشنبه در سن ۶۴ سالگی عارفانی را وداع گفت. استاد روزنامه‌نگاری مدت‌ها بود که فراموشی گریبان گیرش شده بود. همان استادی که در همه‌سال‌های عمرش عاشق حرفه‌اش (...)