14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • مصطفی عزیزی و روایت تلخ بازگشت به وطن

  11 فروردین 1394
  ایران وایر-ماهرخ غلامحسین‌پور: تا مدت‌ها کسی از دستگیری مصطفی عزیزی، تهیه کننده و نویسندهٔ سر‌شناس برنامه‌های تلویزیونی خبر نداشت، او در سکوت خبری در سلول‌های انفرادی بند دو الف وابسته به سپاه پاسداران مستقر در زندان اوین به سر می‌برد و به مدت یک ماه تحت فشار و بازجویی باقی ماند، تا وقتی که به بند هشت، سالن هفت زندان اوین منتقل شد و خبر حبسش به بیرون از زندان درز پیدا کرد. "آرش عزیزی"، فرزند مصطفی عزیزی که در بخش اتاق خبر شبکه تلویزیونی من و تو کار می کند، در مورد این سکوت خبری به ایران وایر می گوید: "به خواست خانواده در ایران بود که مساله را علنی نکردیم." (...)
 • موسیقی و ترانه پربیننده‌ترین برنامه رسانه‌های ماهواره‌ای در تهران

  11 فروردین 1394
  خبرنگاران ایران-پربیننده ترین برنامه ماهواره‌ای فارسی‌زبان بین بینندگان تهرانی برنامه‌های موسیقی و ترانه‌اند و بیش از ۵۲ درصد ببیندگان ماهواره در تهران این برنامه‌ها را تماشا می‌کنند. پس‌ازآن و با اختلاف زیاد فیلم با ۲۴ درصد و خبر و تحلیل سیاسی با ۱۰ درصد بیشترین بینندگان را در میان ماهواره‌های فارسی‌زبان دارند. این بخشی از پژوهشی است که عبدالله بیچرانلو استادیار دانشگاه تهران با عنوان رسانه موسیقی و جوانان ایرانی؛ با تمرکز بر موسیقی در تلویزیون‌های فارسی زبان در سال ۱۳۹۳ انجام داده است. بر طبق نتایج این پژوهش اما شهروندان تبریزی فیلم را بیشتر می‌پسندند و (...)
 • گزارش نگاری، توصیفی عملی از گزارش نویسی

  10 فروردین 1394
  خبرنگاران ایران-نکات مهم درباره گزارش‌نویسی، تنوع آموزه‌های جدید و ارائه نمونه‌های فراوان از گزارش خوب از اصلی‌ترین نکات کتاب «گزارش نگاری» علی‌اکبر قاضی‌زاده محسوب می‌شوند. کتابی که به گفته نگارنده مباحث نظری را وامی‌گذارد و به جنبه‌های عملی و کاربردی گزارش‌نویسی می‌پردازد. به گفته نویسنده کتاب، گزارش روایت تجربه‌هایی است که گزارشگر از سر گذرانده و رسانه به مدد آن نفس می‌کشد. علی‌اکبر قلضی زاده، استاد روزنامه‌نگاری همچنین معتقد است: «گزارش مهارتی است که خبرنگار بیش از عرصه‌های دیگر در آن امکان بروز قابلی‌های خود را می‌یابد.» در این کتاب که در ۱۰ بخش (...)