14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات خبر داد:افتتاح شبکه ملی اطلاعات تا خرداد ۹۱

14 فروردین 1391

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

به گزارش فارس، رضا تقی پور با اشاره به مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در سال جدید افتتاح شبکه ملی اطلاعات است که فاز اول آن را تا خرداد ۹۱ افتتاح می کنیم.

وی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک و ارتقای شاخصهای بین المللی به عنوان اهداف برنامه پنجم توسعه کشور، توسعه شبکه ملی مدارس،‌ شبکه علمی کشور و ‌شبکه سلامت از دیگر برنامه هایی است که در سال جدید پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح کرد: ایجاد مراکز داده داخلی، توسعه نرم افزارها مانند موتور جستجو بومی، سیستم عامل بومی و پست الکترونیک توسط بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم فاز اول به زودی افتتاح شود و فاز دوم هم تا پایان سال ۹۱ به خوبی آغاز شود.

چندی پیش معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت كشور درباره اختلالاتی كه در فضای وب ایجاد شده و بیش‌تر شامل ای‌میل‌ها می‌شد نیز به ایسنا گفته بود: "همان‌طور كه جمهوری اسلامی نمودی بیرونی دارد، در فضای مجازی هم دارای جایگاهی است كه در این فضا بستر تهدیدات بیش‌تر است و شاید این به نظر بسیاری كه از این حوزه آگاهی ندارند، شاید چندان قابل توجه نباشد اما برای ما كه از مخاطرات آن آگاهیم، باید جدی گرفته شود اما باید دانست كه زیرساخت نیز در این موضوعات دخالتی ندارد چراكه ما متولی تامین شبكه هستیم. اما باید دانست كه تهدیدات فضای سایبر و برخی كشورهایی كه درصدد ضربه زدن به ما هستند، جدی است و باید جلوی آن‌ها را با تدابیری كه اندیشیده می‌شود، گرفت."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • احضار مدیر مسؤول «پیام دامپزشکان» به اتهام «ترویج فرهنگ غرب»

  8 شهریور 1393
  مدیر مسوول مجله "پیام دامپزشکان" ، از شکایت علیه این نشریه خبر داد. در خبری که عصر ایران به نقل از دکتر پیام محبی مدیر مسئول مجله منتشر کرده است، وی اعلام کرد: صبح امروز به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدم تا درباره شکایت مدعی العموم پاسخگو باشم. وی موضوع شکایت را "ترویج فرهنگ غربی" در این نشریه عنوان کرد و گفت: امیدوارم با توضیحاتی که در جلسه رسیدگی ارائه خواهم داد، موضوع حل شود. مجله "پیام دامپزشکان" وابسته به بیمارستان دامپزشکی تهران است. به گزارش خبرنگاران ایران، سردبیر این مجله که با عنوان «پت» هم شناخته می شود برعهده اكبر هاشمی است. شماره نخست (...)
 • مشاور رسانه ای روحانی: ۲۰ هزار نفر به سامانه سمان اعلام کردند که خبرنگارند

  8 شهریور 1393
  مشاور رسانه اي رئيس جمهور با بيان اينكه برخي از امتيازات خبرنگاران بر اساس سامانه سمان ارائه شده است، گفت: آمار عضويت در اين سامانه واقعی نيست. به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صادق، پيش از ظهر جمعه در نشست هم انديشي اصحاب رسانه استان يزد اظهار داشت: بيش از ۲۰ هزار نفر در اين سامانه عضو شده و ثبت نام كرده اند كه به نظر مي رسد اين آمار واقعي نيست. وي بيان كرد: بسياري از افرادي كه در اين سمانه ثبت نام كرده اند، افراد غيرواقعي هستند كه بايد پايش شوند و بر عكس تعداد زيادي از خبرنگاران واقعي در اين سامانه ثبت نام نكرده اند. صادق با اشاره به هديه اي كه رئيس خانه (...)
 • پیشنهاد عضو شورای عالی فضای مجازی برای برداشتن فیلترینگ: تمام کاربران اینترنت احراز هویت شوند

  8 شهریور 1393
  در گزارشی که خبرگزاری فارس (نزدیک به سپاه پاسداران) درباره میزگردی با عنوان «نقاط قوت و ضعف سیستم فیلترینگ اینترنت کشور» منتشر کرده، به نقل از افرادی که آنها را فعالان فضای مجازی نامیده، آورده است: «هوشمند نبودن، باز و بسته شدن سایت‌ها به دلیل نقص فنی و بی‌توجهی به برخی مصوبات کمیته فیلترینگ، از مشکلات سیستم پالایش است که سبب نارضایتی کاربران شده؛ یک پیشنهاد این است که تمام کاربران اینترنت احراز هویت شوند و هر کاربر مسئولیت اعمال خود را در فضای مجازی بپذیرد.» این میزگرد، با حضور رسول جلیلی عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی، حجت‌الاسلام و المسلمین رضا غلامی (...)