13 آذر 1394

اپل اوایل زمستان عرضه می کند؛ آیفون جدید ۴ اینچی در راه است

13 آذر 1394

بخش دانش و فناوری الف: با افزوده شدن فناوری یاد شده استفاده از خدمات همراه اختصاصی اپل موسوم به اپل پی امکان پذیر خواهد شد. یکی دیگر از ویژگی های این گوشی پردازنده جدید و پرسرعت A9 است که در گوشی آیفون 6 اس هم از آن استفاده شده است.

همچنین در این گوشی چهار اینچی از همان دوربینی استفاده خواهد شد که قبلا در گوشی iPhone 5S مورد استفاده قرار گرفته بود. کارشناسان این گوشی را نسخه ای ارتقا یافته از گوشی iPhone 5S می دانند.

همچنین احتمال می رود این گوشی با قاب فلزی و در دو یا سه رنگ متنوع عرضه شود. همچنین گوشی یاد شده از فناوری 3D Touch پشتیبانی خواهد کرد. در حالی که اکثر شرکت های سازنده گوشی به دنبال ساخت مدل هایی با نمایشگرهای بزرگتر هستند، اپل جز معدود شرکت هایی است که گوشی های دارای نمایشگرهای کوچک و باکیفیت بالا تولید می کند.

انتظار می رود 8 تا 9 درصد از گوشی های آیفون تولید شده توسط اپل در سال 2016 دارای نمایشگرهای کوچک باشند. قیمت این گوشی جدید هم 400 تا 500 دلار خواهد بود. iPhone 5S در حال حاضر 450 دلار قیمت دارد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)