14 آبان 1394

روزنامه اینترنتی «امید ایرانیان» منتشر شد

14 آبان 1394

روزنامه اینترنتی «امید ایرانیان» با صاحب‌امتیازی حمیدرضا عارف و مدیرمسئولی محمدحسن پیش‌بین منتشر شد.

به گزارش مهر، مدیرمسئول این روزنامه اینترنتی در سرمقاله شماره نخست آن بر «تکیه این روزنامه بر اخلاق و مرام حرفه‌ای رسانه‌ای و ایفای نقش خود به شکلی که شایسته فضای رسانه‌ای در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است»، تاکید کرده و آورده است: روزنامه الکترونیکی «امید ایرانیان» در چارچوب آزادی‌های مصرح قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با تکیه بر ارزش‌های کلیدی چون پیشبرد جریان آزاد اطلاعات، شفاف سازی، تامین حق دسترسی عمومی به اطلاعات و فراهم کردن زمینه رشد و توسعه آگاهی‌های عمومی و تخصصی در راستای توسعه پایدار و مراقبت از کیان نظام جمهوری اسلامی تدوین شده است.

همچنین محمدمهدی فرقانی مدرس ارتباطات هم در یادداشتی با عنوان «جوانان؛ مخاطب هدف رسانه الکترونیک» که برای شماره نخست روزنامه الکترونیکی «امید ایرانیان» نوشته، با بیان تداوم استفاده از رسانه‌های سنتی به رغم شکل‌گیری ساختار جدید ارتباطی جهان، در عین حال آورده است: فضا و شرایط جدید ذائقه، پسند و سلیقه مخاطب را هم تغییر داده است به همین دلیل یک نشریه الکترونیک امروزه می‌تواند جایگاه ویژه خودش را داشته باشد به خصوص اگر می‌خواهد با نسل جوان ارتباط برقرار بکند؛ اگر مخاطب هدف جوان‌ها باشند، رسانه الکترونیک بهتر از رسانه کاغذی می‌تواند جواب بدهد.

صاحب امتیاز روزنامه الکترونیکی «امید ایرانیان»، حمیدرضا عارف پسر محمدرضا عارف فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

تولید محتوای این روزنامه زیر نظر شورای سردبیری انجام می‌شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)