12 آبان 1394

پهپادهای گوگل بر فراز آسمان‌های جهان

12 آبان 1394

دویچه وله

پروژه بلندپروازانه گوگل برای ارسال بسته‌های مشتریان با استفاده از پهپاد کلید خورده است. هم‌اکنون این کمپانی با سازمان هوانوردی فدرال آمریکا در تماس است تا مقدمات این پروژه را که قرار است از ۲۰۱۷ اجرایی شود ایجاد کند.

"آلفابت" (کمپانی تازه تاسیسی که گوگل زیر مجموعه آن است) روز دوشنبه (۲ نوامبر/ ۱۱ آبان) اعلام کرد از سال ۲۰۱۷ میلادی با استفاده از پهباد بستههای پستی خود را برای مشتریانش ارسال خواهد کرد.

به گزارش رویترز٬ دیوید واس٬ یکی از مدیران این پروژه بلندپروازانه اعلام کرد که آلفابت در تماس با اداره هوانوردی فدرال و دیگر سازمان‌های مرتبط قرار دارد تا بتواند سیستم کنترل آمد و شد پهپادهای خود را که قرار است تا ارتفاع ۱۵۲ متر از سطح زمین پرواز کنند آماده کند.

آلفابت و آمازون در میان کمپانی‌های بزرگ و همچنان در حال رشدی هستند که در پی آنند بسته‌های پستی خود را از طریق هواپیماهای بی سرنشین ارسال کنند.

کمپانی گوگل در ماه اوت امسال اعلام کرد که با اعمال تغییری غیرمنتظره در ساختار عملیاتی خود٬ زیر چتر کمپانی تازه‌ای به نام آلفابت خواهد رفت تا بازوهای گوناگون این کمپانی جدید بتوانند در گستره‌ای وسیع‌تر فعالیت خود را مستقلانه توسعه دهند.

با این‌همه پهپادهای غول‌های تکنولوژی دنیا قرار نیست تا زمانی که اداره هوانوردی فدرال قوانین مرتبط با پرواز پهپادهای تجاری را منتشر کند به پرواز در بیایند. گفته می‌شود این قوانین سال آینده منتشر خواهند شد.

پروژه "بال" کمپانی گوگل که در اوت ۲۰۱۴ به جهان معرفی شده است٬ دو سال پیش از آن با تحقیقات مقدماتی کلید خورده بود. دیوید واس در این‌باره به رویترز گفت: «ما در حال همکاری با اداره هوانوردی فدرال و به طور کلی جامعه هوانوردی آمریکا هستیم تا همه چیز را آماده کنیم.» به گفته او سازمان ثبت پهپاد که دولت اوباما وعده داده است تا ۲۰ دسامبر امسال گشایش ‌یابد اولین قدم در راه برخورداری از سیستم هوانوردی‌ای است که بتواند پهپادهای تجاری را تشخیص دهد و ترافیک فضای پرواز را کنترل کند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)