10 آبان 1394

اندروید و کروم تلفیق می‌شوند

10 آبان 1394

شرکت گوگل به زودی دو سیستم عامل اندروید و کروم را با هم تلفیق خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از وال استریت ژورنال، گفته می‌شود که گوگل در حال طی کردن روال تلفیق سیستم عامل کروم با اندروید است و سیستم عامل تلفیقی تا سال آینده عرضه خواهد شد.

وال استریت ژورنال گزارش داد که اساسا سیستم عامل کروم با اندروید تلفیق خواهد شد چرا که اندروید در حال حاضر به عنوان یک پلتفرم برجسته توسط تعداد زیادی از کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. تلفیق این دو سیستم عامل به معنای عرضه اندروید برای لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترهای دسکتاپی است که احتیاج به تغییرات زیادی از جمله پشتیبانی از مارکت گوگل خواهد داشت. لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک ظاهرا برای نشان دادن این سیستم عامل جدید نام جدیدی پیدا خواهند کرد.

سیستم عامل جدید گوگل انتظار می‌رود که تا سال 2017 آماه شود اما پیش نمایشی از این سیستم عامل انتظار می‌رود زودتر عرضه شود. گفته می‌شود گوگل از دو سال پیش در حال کار روی این پروژه است.

اگرچه این یک تغییر بزرگ و غافلگیرکننده خواهد بود اما لپ‌تاپ‌های کروم بوکس نسبتا موفق بوده اند و یک گزینه بسیار ارزان قیمت هستند.

سوندار پیچای - از مدیران ارشد گوگل که از دو سال قبل مسوول سیستمهای عامل‌ کروم و اندروید است، اقداماتی را برای نزدیک کردن آنها انجام داده است. این اقدامات شامل افزودن پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندروید در سیستم عامل کروم می‌شود.

اگرچه این پشتیبانی هنوز محدود است برخی اپلیکیشن‌های اندرویدی روی لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک کار می‌کنند. گوگل هنوز در خصوص این موضوع اظهارنظر نکرده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)