9 آبان 1394

تاکید جنتی بر گردش آزاد اطلاعات در کشور

9 آبان 1394

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دستگاه‌های دولتی و خصوصی موظفند در سه سال قانون انتشار دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات را اجرا کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی جنتی در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه راه و شهرسازی که به همراه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مصلی تهران انجام شد، در جمع خبرنگاران گفت: بر بحث اطلاع رسانی و دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات تاکید دارم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان اینکه قانون انتشار دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات در سال ۸۸ در مجلس شورای اسلامی تصویب شد اما آئین‌نامه‌های اجرایی آن هنوز آماده نبود، افزود: سال گذشته آئین‌نامه‌های اجرایی این قانون را در هیات دولت تصویب کردیم و کمیسیون مربوطه آن نیز تشکیل شد.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها و حتی بخش خصوصی که خدمات عمومی ارائه می‌دهند، موظف اند در سه سال این قانون را با استفاده از انتشار اطلاعات خود در سایت‌های اطلاع رسانی به مردم ارائه دهند.

جنتی با اعلام اینکه وزارت راه و شهرسازی از وزارتخانه های پیشتاز در این حوزه است، افزود: این وزارتخانه علاوه بر دستاوردهایی که در حوزه‌های مسکن و حمل و نقل داشته، در حوزه انتشار اطلاعات هم موفق عمل کرده است. آنچه از نظر ما مهم تلقی می‌شود، رعایت حقوق شهروندی است که با توجه به علاقه شخص دکتر آخوندی به این موضوع، قانون دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات به خوبی در وزارت راه و شهرسازی در حال اجرا است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر شهروندان می توانند بخش عمده ای از این خدمات را از طریق سامانه های ارتباطی اینترنتی و برنامه های موبایلی دریافت کنند که کار ارزنده ای است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)