3 آبان 1394

عقب‌نشینی فیس‌بوک درباره مصرف باتری گوشی‌های آیفون

3 آبان 1394

توانا تک

بعد از اینکه محققان از مصرف زیاد باتری آیفون توسط اپلیکیشن موبایلی فیس‌بوک پرده برداشتند. فیس‌بوک تصمیم گرفت این اشکال سخت‌افزاری را برطرف کند. فیس‌بوک به کاربران اعلام کرده است که برای حل مشکل، اپلیکیشن را روی دستگاه‌های موبایلی به‌روزرسانی کنند.

فیس‌بوک روز جمعه اعلام کرد که موارد اشکالی در سیستم "iOS" پیدا کرده است که باتری آیفون را کاملا خالی می‌کند. این کمپانی اعلام کرده که حتی یکی از مهندسان برتر فیس‌بوک به نام «اری گرنت» بعد از اطلاع از این موضوع مشکل اپلیکیشن را گزارش داده و فورا اقدام به رفع آن کرده‌اند.

گرنت درباره این موضوع گفته است که یکی از منشاء‌های ایراد پیدا شده اشکالی است که توان پردازش گوشی را مصرف می‌کند. اشکال دیگر ناشی از باگی بوده که اپلیکیشن فیس‌بوک را در حالت روشن نگهداری می‌کند به طوری که به نظر آید در پس‌زمینه ترک موسیقی در حال پخش است. اما در واقعیت هیچ‌ فایل صوتی پخش نمی‌شده است.

گرنت با توضیح دادن مشکل می‌گوید: «ایراد دقیقا شبیه موقعیتی است که اپلیکیشن موسیقی را می‌بندید اما می‌خواهید به آن همچنان گوشی دهید و سرتان به انجام کارهای دیگر گرم می‌کنید. تفاوت در این است که در ایراد پیدا شده فایل صوتی وجود ندارد.» او درباره ایراد دیگر این اپلیکیشن توضیح می‌دهد: «اپلیکیشن وقتی روشن است در پس‌زمینه کاری نمی‌کند اما به راحتی باتری زیادی از گوشی مصرف می‌کند.»

برخی از محققان معتقد بودند که مصرف بیش از حد باتری ناشی از امکان موقعیت یا مکان‌یابی فیس‌بوک است. اما گرنت شایعات مطرح شده را رد کرده و به کاربران اطمینان می دهد که نسخه جدید اپلیکیشن اشکالات پیش‌آمده را برطرف و روز جمعه به بازار آمده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)