2 آبان 1394

حذف ۲۵۶ اپلیکیشن از اپل‌استور به دلیل جمع‌آوری اطلاعات کاربران

2 آبان 1394

توانا تک

شرکت امنیتی"SourceDNA"، خبر از حذف ۲۵۶ اپلیکیشن در اپل‌استور به دلیل نقض قوانین امنیتی اپل داده است. این شرکت اعلام کرده است که بیش‌تر توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن‌ها چینی بودند.

اپل ۲۵۶ اپلیکیشن موجود در اپل‌استور را که هر کدام بیش از یک میلیون دانلود داشتند حذف کرد. اپل علت این اقدام خود را این‌گونه توضیح داد که این اپلیکیشن‌ها از یک کیت توسعه نرم‌افزار شخص ثالث به نام "SDK" که توسط "Youmi" توسعه‌یافته است استفاده می‌کردند. این کیت با استفاده از "API"های خصوصی خود، به جمع‌آوری اطلاعات کاربران از جمله آدرس ایمیل آن‌ها و اطلاعات دستگاه آن‌ها می‌پردازد و بعد برای سرورهای این شرکت ارسال می‌کند.

اپل این اقدام را نقص حریم‌ خصوصی کاربران و از بین بردن امنیت آن‌ها قلمداد کرده و در پی آن کلیه اپلیکیشن‌هایی را که از این کیت استفاده می‌کنند از اپل‌استور حذف کرده است و اپلیکیشن‌های جدیدی هم که می‌خواهند وارد اپل استور شوند اگر از این کیت استفاده کنند، اپل آن‌ها را نمی‌پذیرد.

اپل در ادامه اعلام کرد که در حال مذاکره با توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌هایی است که به‌دلیل استفاده از این کیت از اپل‌استور حذف شده‌اند. به گفته اپل اگر این اپلیکیشن‌ها خود را مطابق با قوانین اپل به‌روزرسانی کنند، به اپل‌استور باز خواهند گشت.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)