26 مهر 1394

دادگاه مطبوعات روزنامه روزان را به اتهام تبلیغ علیه نظام مجرم شناخت

26 مهر 1394

رادیو زمانه

دادگاه مطبوعات روزنامه اصلاح‌طلب روزان را به اتهام تبلیغ علیه نظام و نقل مطالب گروه‌های منحرف مجرم شناخت و مستحق تخفیف ندانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر کسائیان، سخنگوی هیأت منصفه دادگاه مطبوعات درباره نتیجه دادگاه روزنامه روزان که صبح یکشنبه ۲۶ مهر به ریاست قاضی کشکولی در شعبه دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد گفت: «اعضای هیأت منصفه به اتفاق آرا روزنامه روزان را مجرم دانستند.»

این روزنامه اصلاح‌طلب به دلیل مجرم شناخته شدن در هر چهار اتهام وارده مستحق تخفیف حکم نشد.

«فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «نقل مطالب گروه‌های منحرف»، «نشر مطالب خلاف واقع» و همچنین «انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی» اتهاماتی است که به روزنامه روزان وارد شده است.

روزنامه روزان، با خط مشی «اصلاح‌طلبانه و اعتدالی» به مدیریت مسئول شمسی‌پور محمدی، ۱۹ سال پیش در استان خوزستان آغاز به کار کرد و از سال ۱۳۸۹ در سطح کشوری منتشر شد.

این روزنامه در دوم دی ۱۳۹۳ به دستور دادستانی تهران توقیف شد. گفته می‌شود دلیل توقیف این روزنامه انتشار ویژه‌نامه‌ای در یادبود آیت‌الله حسین علی منتظری در روز شنبه ۲۹ آذر ۹۳ بوده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)