26 مهر 1394

امید کردستانی، رئیس هیأت‌مدیره توییتر شد

26 مهر 1394

روزنامه شرق

امید کردستانی با عنوان رئیس هیأت‌مدیره از گوگل به توییتر پیوست. علی روغنی، دیگر ایرانی نیز به سرپرستی مهم‌ترین شرکت «شتاب‌دهنده استارت‌آپ» منصوب شد. دو انتصاب مهم در حوزه فناوری اطلاعات، توجه فعالان این عرصه را به خود جلب کرده است. دو ایرانی در سمت‌های مدیریتی منصوب شدند تا به این سازمان‌ها جان دوباره‌ای بدهند و بتوانند تغییرات مهمی ایجاد کنند.

امید کردستانی که به عنوان رئیس هیأت‌مدیره توییتر برگزیده‌ شده یک حقوق سالانه در کنار مقدار مشخصی از سهام دریافت خواهد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، بیزینس‌من شماره یک نت‌اسکیپ، گوگل و حالا توییتر قرار است سالانه ٥٠‌ هزار دلار براساس حقوق تعیین‌شده مدیران در توییتر به عنوان پایه حقوق دریافت کند. شاید فکر کنید این رقم کم است، اما با تعیین دو بلوک سهام ٨٠٠ و ٤٠٠‌ هزارتایی برای وی، اوضاع کاملا متفاوت خواهد شد. به دلیل کم‌بودن پایه حقوق درنظرگرفته‌شده، این دو بلوک سهام به‌ صورت دو پاداش جداگانه و منوط به تصویب هیأت‌مدیره به وی اهدا خواهد شد.

با توجه به قیمت حدود ٣٠دلاری هر سهم توییتر در بورس، رئیس هیأت‌مدیره جدید این شرکت بابت ٨٠٠‌ هزار سهم، حدود ٢٤‌ میلیون دلار و بابت ٤٠٠‌ هزار سهم نیز بیش از ١٢‌ میلیون دلار دریافت خواهد کرد، البته با شروط تعیین‌شده! امید کردستانی متعهد شده است به مدیران ارشد عضوِ بُردِ اجرائی گزارش مستقیم دهد و براساس وظایفی که به وی محول شده باید سرویس‌های حرفه‌ای و تجاری را برای توییتر مهیا کند. استراتژی‌های شرکت، ورود و خروج و مدیریت نیروهای نخبه برای شرکت و مسئولیت‌های استراتژیک برای توسعه برنامه‌های توییتر، ازجمله وظایفی است که امید کردستانی باید انجام دهد.

مبلغ ٥٠‌ هزار دلار حقوق پایه، براساس استانداردهای تعیین‌شده اداری در توییتر تعریف ‌شده و هرزمانی ممکن است تغییر کند. همچنین سیاست‌های حقوقی توییتر، ازجمله مزایا، مرخصی و تعطیلات، شامل حال وی می‌شود. گفتنی است جک دورسی که هفته گذشته ازسوی سهام‌داران به سِمت مدیر اجرائی / CEO به‌ صورت دائمی/ Permanent برگزیده شد، پیشنهاد داد امید کردستانی رئیس هیأت‌مدیره / Cahirman یا رئیس برد اجرائی توییتر شود.

به گزارش مهر، امید کردستانی، فعالیت‌هایی، مانند مدیر اجرائی گوگل و مشاور آلفابت (هلدینگ گوگل) را برعهده داشته است. از دیگر فعالیت‌های این مدیر موفق ایرانی می‌توان به فعالیت در شرکت‌های بزرگی، مانند «نت‌اسکیپ»، «وودافون»، «اچ‌پی»، «اسپاتیفای» و... اشاره کرد. اکنون نوبت به توییتر رسیده تا از تجارب کردستانی برای نجات این شبکه اجتماعی استفاده کند. مدیرعامل جدید توییتر، تغییرات گسترده‌ای را برای نجات توییتر برنامه‌ریزی کرده که از میان آنها می‌توان به اخراج بیش از ۳۳۰ کارمند این شرکت بزرگ اشاره کرد که در حدود هشت درصد از کارکنان توییتر را تشکیل می‌دهند.

دورسی، مدیرعامل توییتر، درباره دعوت کردستانی به این شرکت می‌گوید: «کردستانی ازجمله مدیرانی است که می‌تواند در بهبود و رونق شرایط توییتر نقش مهم و مؤثری داشته باشد». کردستانی نیز با انتشار توییت‌های مختلفی، به بیان احساسات خود درباره همکاری جدیدش با توییتر پرداخته و از اینکه در کنار دورسی، به عنوان رهبر جدید توییتر فعالیت دارد، ابراز خوشحالی کرده است.

مدیر اجرائی ایرانی سابق توییتر در استارت‌‌آپ

علی روغنی که حدودا یک سال و نیم پیش، از سمت مدیر اجرائی توییتر استعفا داده بود، به سمت سرپرستی استارت‌‌آپ Y Combinator منصوب شد تا بتواند به رشد و توسعه استارت‌‌آپ‌ها کمک کند. «سام آلتمن»، مدیرعامل این سازمان، از پیوستن روغنی به این شرکت، با عنوان «شریکی تحسین‌برانگیز» یاد کرده است. این موضوع در حالی است که علی روغنی، در نوامبر سال گذشته به عنوان شریک پاره‌وقت به این سازمان ملحق شده بود.

شتاب‌دهنده Y Combinator در سال ۲۰۰۵ میلادی کارش را آغاز کرده بود. این شرکت‌ها را با عنوان «شتاب‌دهنده» startup accelerator می‌شناسند. شتاب‌دهنده‌ها، نقشی کلیدی در دستیابی استارت‌‌آپ‌ها به رشدی سریع‌تر دارند که در حقیقت جزء ذاتی آنهاست. یک شتاب‌دهنده خدماتی را که استارت‌آپ‌ها نیاز دارند به صورت کامل در اختیارشان قرار داده و در مقابل سهم کمی از سهام شرکت استارت‌آپ را تملک می‌کند. فضای کاری با امکانات و تجهیزات، ارائه آموزش‌های لازم، کمک به ایجاد درک عمیق از فضای کسب و کار، هزینه سرمایه‌گذاری اولیه، هدایت تیم‌ها و... ازجمله خدماتی است که به وسیله این مراکز ارائه می‌شوند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)