19 مهر 1394

داعش کانال تلگرامش را راه اندازی کرده است

19 مهر 1394

بی بی سی فارسی

گروه موسوم به دولت اسلامی پروپاگاندا و تبلیغات سیاسی‌اش را از شبکه اجتماعی توییتر به اپلیکیشن ارسال پیامک تلگرام منتقل کرده است.

در چند سال گذشته این گروه در توییتر فعال بود و حساب‌های مختلفی داشت اما توییتر یکی پس از دیگری حساب‌هایش را بسته است.

اکنون گروه داعش از امکان تازه‌ای که تلگرام ماه گذشته معرفی کرده استفاده کرده و کانال تلگرام خودش را راه‌اندازی کرده است.

کانال‌های تلگرام به کاربرانش اجازه می‌دهد پیام‌هایشان را به تعداد نامحدودی از مخاطبان برسانند.

گروه دولت اسلامی امیدوار است شرکت تلگرام که در برلین مستقر است وضعیت باثبات‌تری برای ارائه پروپاگاندایش فراهم کند.

اما تلگرام در وب‌سایتش گفته است هر نوع محتوای غیرقانونی را که از طریق این اپلیکیشن در معرض دید عموم قرار بگیرد حذف خواهد کرد.

تلگرام مانند واتساپ یکی از شبکه‌های پیام‌رسان موبایل است که به خاطر میزان بالای امنیت و رمزگذاری‌اش شهرت دارد.

گروه دولت اسلامی (داعش) هم‌اکنون در تلگرام یک حساب رسمی دارد.

این کانال ۲۶ سپتامبر به راه افتاده و در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۵۰۰ عضو دارد.

این گروه در کانال تلگرام خود مدعی شده است که روز سه شنبه در شهر عدن در جنوب یمن به هتل محل اقامت نیروهای سعودی و امارات حمله کرده است.

در تابستان ۲۰۱۴ گروه دولت اسلامی فعالیتش را در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر آغاز کرد و پس از بسته شدن حساب‌هایش از حساب‌هایی غیررسمی برای تبلیغاتش استفاده کرد.

پژوهشگران موسسه‌ بروکینگز در آمریکا در ماه مارس گذشته (اسفندماه) با "سرشماری" هواداران توییتری گروه موسوم به "دولت اسلامی" (داعش) اعلام کردند که این گروه توانسته "اثری بزرگ" روی شبکه‌های اجتماعی آنلاین بگذارد.

این موسسه که در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۴ هواداران داعش در توییتر را رصد کرده بود گفت که در این دوره ۴۶ هزار حساب کاربری آنان را شناسایی کرده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)