24 شهریور 1394

انتشار دوباره روزنامه «بهار» از شنبه آینده

24 شهریور 1394

مدیرمسوول «بهار» با اعلام پایان توقف یک سال و نیمه انتشار روزنامه‌اش و اینکه از هفته آینده قرار است این روزنامه روی پیشخوان بیاید، تاکید کرد: روزنامه بهار سعی می‌کند در فضای رسانه‌ای کشور به طور شفاف به وظیفه اصلی خود که اطلاع‌رسانی صحیح است، عمل کند‌.

او ابراز امیدواری کرد که ‌این روزنامه اصلاح‌طلب بتواند جایگاه گذشته‌اش را در میان مخاطبان حفظ کند.

سعید پورعزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار بخش رسانه ایسنا‌، درباره‌ی انتشار مجدد روزنامه «بهار» توضیح داد: این روزنامه مشکل سپری کردن دوران توقیفش را ماه‌ها پیش گذرانده بود؛ یعنی در واقع پاییز سال گذشته دوران توقیف شش ماهه‌ی این روزنامه به پایان رسیده بود اما امکان انتشار به لحاظ هزینه‌ای و امکانات وجود نداشت که این مشکل اخیرا حل شد. امیدواریم بتوانیم از اواخر شهریور ماه - شنبه هفته آینده - روزنامه «بهار» را مجددا منتشر کنیم.

وی اعلام کرد: روزنامه «بهار» با همان رویکرد سابق و طبق روال گذشته با تعداد صفحات قبلی (۱۶ صفحه) از شنبه - ۲۸ شهریور ماه - منتشر می‌شود.

این مدیرمسوول همچنین تاکید کرد: فعالیت روزنامه «بهار» همچنان حرفه‌ای خواهد بود و این روزنامه سعی می‌کند با انتشار اولین نسخه خود و همچنین نسخه‌های آینده‌اش، جایگاه گذشته خود را به دست بیاورد.

پورعزیزی سپس در پاسخ به اینکه آیا روزنامه «بهار» در اولین نسخه خود گزارش خاصی خواهد داشت؟ خاطرنشان کرد: ما گزارش‌های کاری‌مان را براساس اتفاقات روز تعیین می‌کنیم اما در اولین نسخه از این روزنامه سعی می‌کنیم بتوانیم در عرصه مطبوعات کشور حرفی برای گفتن داشته باشیم.

او همچنین درباره اینکه اکنون سردبیری روزنامه «بهار» را چه کسی برعهده دارد؟ پاسخ داد: در شماره اول سردبیر این روزنامه مشخص خواهد شد. آقای امیرعباس نخعی از همکاران سابق این روزنامه است که سردبیری روزنامه را برعهده دارد، وی دوران متمادی در روزنامه «بهار» همواره همراه ما بودند و از این پس قرار است سردبیری روزنامه را برعهده داشته باشد.

وی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش با اشاره به مطالبی که در برخی سایت‌های خبری و رسانه‌ها درباره روزنامه «بهار» منتشر شده است، توضیح داد: هفته گذشته شایعه‌ای درباره انتشار روزنامه «بهار» در برخی سایت‌ها منتشر شد که مربوط به خط مشی این روزنامه می‌شد. بنده همان موقع این شایعه را تکذیب کردم و الان هم می‌خواهم تاکید کنم که روزنامه «بهار» با خط مشی اصلاح‌طلبی و بدون هیچ وابستگی به تشکیلات و احزاب خاصی منتشر خواهد شد.

پورعزیزی تاکید کرد که روزنامه «بهار» با سرمایه بخش خصوصی منتشر می‌شود و ارتباط تشکیلاتی با هیچ ارگانی ندارد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)