22 شهریور 1394

سرویس زبان کردی خبرگزاری مهر راه اندازی می شود

22 شهریور 1394

مدیرعامل خبرگزاری مهر از راه اندازی زبان کردی این رسانه در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته این مهم طی ۱۰ روز آینده عملیاتی و اجرایی می شود.

طبق خبری که خبرگزاری مهر منتشر کرده است، علی عسکری بعد از ظهر یکشنبه در جریان بازدید استاندار کردستان از خبرگزاری مهر اظهار داشت:« مقدمات راه اندازی سرویس زبان کردی خبرگزاری مهر انجام شده است و این بخش آماده رونمایی است.»

این خبرگزاری به نقل از مدیرعامل خود درباره دلیل راه اندازی این زبان در خبرگزاری مهر اعلام کرد: «به دنبال تاکیدات ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر به کردستان در خصوص جایگاه و اهمیت زبان و ادبیات کردی، خبرگزاری مهر نیز با هدف توجه به این مهم اقدام به راه اندازی سرویس زبان کردی می کند.»

مدیرعامل خبرگزاری مهر بیان کرد: «بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته طی ۱۰ روز آینده سرویس زبان کردی مهر به عنوان پنجمین زبان بخش بین الملل این خبرگزاری آغاز به کار می کند.»

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه رسانه در عصر حاضر عنوان کرد: داشتن رسانه برای نظام یک ضرورت جدی است و به همین دلیل باید همه مدیران و مسئولان از توسعه و تقویت رسانه های جمعی در سطح ملی و بین المللی حمایت کنند.

عسکری با اشاره به لزوم حمایت مسئولان استانی از رسانه ها افزود: «رسانه های جمعی می توانند به عنوان همکار مسئولان استانی زمینه را برای توسعه و پیشرفت بهتر فراهم کنند و به همین دلیل باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند.»

وی به جایگاه استان کردستان در کشور اشاره کرد و گفت: کردستان دارای اهمیت و جایگاهی ویژه است و به همین دلیل خبرگزاری مهر سرویس زبان کردی خود را به مرکزیت این استان راه اندازی می کند.

مدیر عامل خبرگزاری مهر با اشاره به لزوم حمایت مسئولان استان کردستان از سرویس زبان کردی خبرگزاری مهر یادآور شد: توسعه و اعتلا رسانه های مختلف به ویژه خبرگزاری ها می تواند بهترین امکان برای تبلیغ صدور انقلاب اسلامی ایران باشد.

وی با اشاره به دیگر برنامه های خبرگزاری مهر اظهار داشت: به زودی مرکز آموزش خبرگزاری مهر نیز راه اندازی می شود تا از این امکان و فرصت برای تربیت نیروی انسانی نیز استفاده شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)