15 شهریور 1394

اپل از ۲ آیفون جدید رونمایی می کند

15 شهریور 1394

کمپانی اپل در تاریخ ۹ سپتامبر برابر با ۱۸ شهریور ماه از دو آیفون جدید خود رونمایی می کند.

به گزارش مهر، شرکت اپل در هفته جاری به معرفی ۲ آیفون جدید می پردازد که پیش بینی می شود این دو دستگاه iPhone ۶S و iPhone ۶S Plus باشند. شایعات و حدس و گمان های بسیاری درباره محصولات جدید کمپانی اپل منتشر شده اما تا روز معرفی محصولات جدید باید منتظر ماند.

تصاویر احتمالی آیفون های آینده نه تنها از شباهت ظاهری با آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس خبر می دهند بلکه دارای تفاوت چشمگیری با محصولات سال گذشته نیز نیستند. اما پیش بینی می شود، در ساخت محصولات جدید از آلیاژ آلومینیوم با دوام و سخت تری با عنوان سری ۷۰۰۰ استفاده شده باشد. آیفون های جدید از نظر سخت افزاری و نرم افزاری با محصولات گذشته متفاوت بوده و ارتقاء پیدا کرده اند.

برخی از شایعات و گزارش ها از ارتقاء دوربین اصلی به ۱۲ مگاپیکسل و قابلیت ضبط ویدئوهایی در رزولوشن ۴K ، دوربین جلویی ۵ مگاپیکسل و استفاده از فناوری ForceTouch و همینطور سیستم عامل iOS۹ خبر داده اند. از دیگر تفاوت های آیفون های جدید با محصولات گذشته می توان به ضخامت بیشتر در محصولات جدید نسبت به آیفون ۶ و ۶ پلاس را اشاره کرد.

تصاویر احتمالی و لو رفته متعلق به آیفون ۶ اس نشان می دهد، این آیفون دارای ضخامت ۷.۰۸ میلی متری است و نسبت به آیفون ۶ که سال گذشته معرفی شده بود، از طول و عرض بیشتری برخوردار است. در نتیجه می توان پیش بینی کرد که آیفون ۶ اس پلاس نیز از ضخامت و همینطور اندازه بیشتری نسبت به آیفون ۶ پلاس برخوردار باشد. استفاده از آلیاژ آلومینیوم جدید و همینطور فناوری ForceTouch می تواند دلیلی برای افزایش ضخامت آیفون ها باشد.

از دیگر قابلیت های لو رفته آیفون ها می توان به حافظه ذخیره سازی ۱۶، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی را اشاره کرد. پیش بینی می شود، آیفون های جدید با قیمت های مشابه سال گذشته عرضه شوند. اما تمامی اطلاعات و مشخصات اعلام شده در حد شایعه و حدس و گمان هستند و باید تا مراسم رونمایی از آیفون ها منتظر ماند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)