11 شهریور 1394

ماجرای کلاهبرداری اینترنتی از داخل زندان

11 شهریور 1394

رئیس پلیس فتا استان البرز از دستگیری متهمی که از داخل زندان با دسترسی به رمز دوم حساب هم سلولیش اقدام به برداشت 10 میلیونی از حساب به صورت خرید شارژ کرده بود، خبر داد.

به گزارش تابناک البرز، یزدان نیکنام گفت: چندی پیش زن جوانی با در دست داشتن شکواییه‌ای از دادسرای ناحیه یک کرج به این پلیس مراجعه و از سرقت میلیونی از حسابش خبر داد.

نیکنام افزود: با بررسی‌های پلیسی و استعلامات انجام شده مشخص شد که برداشت از حساب به صورت اینترنتی و خرید شارژ صورت گرفته است .

رئیس پلیس فتا البرز خاطرنشان کرد: کارشناسان این پلیس با ردزنی‌های سایبری و به کارگیری آخرین شیوه‌های نوین کشف جرم موفق شدند رد متهم را در یکی از زندان‌های کرج شناسایی کنند.

متهم با هماهنگی مقام قضایی و با رعایت تدابیر امنیتی به پلیس فتا منتقل و در رویارویی با شاکی به ناچار لب به اعتراف گشوده و پرده از سرقت اینترنتی 10 میلیون ریال از حساب شاکی اعتراف کرد.

متهم در تشریح ماجرا گفت: در ساعت ملاقات خانواده زندانیان، از مکالمه یکی از هم‌بندی‌هایم با همسرش متوجه شدم که وی درخواست وجه نقد از همسرش را دارد اما وی که پول نقد همراهش نبود به دنبال راهکاری برای انتقال وجه از حساب و نقد کردن وجه مورد نظر بود.

متهم که فرصت به دست آمده را برای برداشت اینترنتی از حساب شاکی مناسب می‌دید از هم‌بندش در زندان می‌خواهد تا شماره کارت و رمز دوم حساب همسرش را در اختیار وی بگذارد تا اقدام به انتقال وجه به حساب خود کرده و در ضمن کارهای بانکی وی را نیز انجام دهد که به این وسیله مبلغ یک میلیون تومان به صورت خرید اینترنتی و خرید شارژ از حساب شاکی برداشت می‌کند.

نیکنام در پایان با هشدار به شهروندان از آنها خواست تا در هیچ شرایطی اطلاعات بانکی خود را در اختیار افراد غیر قرار ندهند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)