4 شهریور 1394

درگیری نامزد ریاست جمهوری آمریکا با دو خبرنگار تلویزیونی

4 شهریور 1394

دونالد ترامپ، یکی از نامزدهای انتخابات درون‌حزبی جمهوریخواهان آمریکا برای انتخابات سال آینده ریاست‌جمهوری با دو خبرنگار تلویزیونی درگیری لفظی پیدا کرده است.

آقای ترامپ، میلیاردر آمریکایی در حال حاضر در نظرسنجی‌ها، در میان کاندیداهای حزب جمهوریخواه آمریکا، با اختلاف فاحشی در صدر قرار دارد.

مگین کلی، مجری سرشناس شبکه خبری فاکس پس از آن که از مرخصی‌اش به سر کار بازگشت، از انتقادهای دونالد ترامپ در امان نماند. آقای ترامپ گفت خانم کلی "حتما تعطیلات خوبی نداشته، چون اجرای خوبی نداشته است."

راجر آیلز، رئیس شبکه خبری فاکس خواهان عذرخواهی آقای ترامپ شده و گفته است حملات لفظی او علیه مجری این شبکه "آزاردهنده" است.

او پس از اولین مناظره تلویزیونی جمهوریخواهان در شبکه تلویزیونی فاکس، با میگن کلی، مجری این مناظره درگیر شد و بارها در شبکه‌های مختلف تلویزیونی و توییتر خود، از او انتقاد کرد.

خورخه راموس خبرنگار مکزیکی-آمریکایی از آقای ترامپ در باره برنامه‌اش برای اخراج ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی از آمریکا و ساخت دیواری در مرز با مکزیک سئوال کرد.

روز گذشته، خورخه راموس خبرنگار مکزیکی-آمریکایی شبکه تلویزیونی یونیویژن هم از نشست خبری آقای ترامپ به این دلیل که بارها از او در باره برنامه مهاجرت سئوال کرد، اخراج شد.

آقای راموس از آقای ترامپ در باره برنامه‌اش برای اخراج ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی از آمریکا و ساخت دیواری در مرز با مکزیک سئوال کرده بود.

آقای ترامپ در این نشست خبری به آقای راموس گفت به شبکه تلویزیونی‌اش برگردد و او را متهم کرد که خارج از نوبت سخن گفته است.

آقای راموس در نهایت به محل برپایی این نشست برگشت و وارد بحثی طولانی مدت با آقای ترامپ شد.

در ماه ژوئن، آقای ترامپ مقام‌های مکزیک را متهم کرد که مجرمان و تجاوزکاران خود را به آمریکا می‌فرستد.

منبع : بی بی سی فارسی

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)