4 شهریور 1394

دو خبرنگار هنگام پخش زنده تلویزیونی در آمریکا کشته شدند

4 شهریور 1394

بی بی سی -دو خبرنگار هنگام گفت‌وگویی که به طور زنده‌ از تلویزیون پخش می‌شد؛ هدف گلوله قرار گرفتند و کشته شدند.

الیسون پارکر، ۲۴ ساله گزارشگر شبکه تلویزیونی WDBJ۷ و ادام وارد، تصویربردار این شبکه هنگام مصاحبه زنده‌ای در بدفورد در ایالت ویرجینیا کشته شدند.

تصاویر گلوله خوردن آنها و به زمین افتادن‌شان در شبکه‌های تلویزیونی و اجتماعی منتشر شده است.

صدای شلیک هشت گلوله و در پی آن صدای جیغ در این فیلم شنیده می‌شود.

فرماندار ویرجینیا به یک رادیوی محلی گفته است که به نظر می‌رسد که ضارب یک کارمند ناراضی این شبکه تلویزیونی بوده است. وی تاکید کرده که این تیراندازی یک اقدام مجرمانه بوده است نه یک اقدام تروریستی.

همزمان دفتر فرماندار ایالت به بی‌بی‌سی گفته است که آنها هنوز هویت ضارب را نمی‌توانند تایید کنند.

پلیس گفته است که تحقیقات خود را آغاز کرده و در تلاش برای یافتن مظنون است.

به گفته این شبکه تلویزیونی فردی که مصاحبه می‌شده، جان سالم به در برده است.

این تیراندازی در ساعت ۶:۴۵ دقیقه بامداد چهارشنبه در مرکز خرید بریج‌واتر پلازا در منطقه مونه‌تا به وقت محلی رخ داد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)