1 شهریور 1394

جايزه روزنامه نگاری «مکلر» به يک زن سوری اعطا شد

1 شهریور 1394

سازمان دهندگان جایزه شجاعت و اخلاق در روزنامه نگاری «پیتر مکلر Peter Mackler » روز شنبه از اعطای این جایزه به یک زن روزنامه نگار مستقر در سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، این جایزه که توسط سازمان «گزارشگران بدون مرز» و «خبرگزاری فرانسه» اعطا می شود، در اختیار «زینه ارحیم» روزنامه نگار سوری که در حلب زندگی و کار می کند قرار گرفت.

«ارحیم» تاکنون نزدیک به ۱۰۰ شهروند - خبرنگار را در رسانه های چاپی و تلویزیونی سوریه آموزش داده است که نزدیک به یک سوم آنها زن هستند. وی همچنین در ایجاد روزنامه ها و مجله های مستقل در سوریه نقش داشته است.

این روزنامه نگار سی ساله، سمت هماهنگ کننده طرح «موسسه گزارش جنگ و صلح»‌ را نیز به عهده دارد. این موسسه یک سازمان بین المللی است که از روزنامه نگاران در کشورهای در حال جنگ حمایت می کند.

گزارش های تهیه شده توسط برخی از افرادی که تحت آموزش «ارحیم» بودند توسط رسانه های مهم بین المللی منتشر شده است.

«کمی مکلر» مدیر طرح جایزه «پیتر مکلر» در این باره گفت: «زینه ارحیم مایه افزایش ارزش های روزنامه نگاران در کشوری شده است که خشونت آن را پاره پاره کرده است.»

وی افزود: «ما از شجاعت، رعایت اخلاق حرفه ای و انتقال این ارزش ها به افرادی که اخبار را تهیه می کنند، تقدیر می کنیم.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)