30 مرداد 1394

معاون وزیر خارجه:فعالیت شبکه های جهانی خارجی در ایران ممنوع نیست

30 مرداد 1394

ایرنا- معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: فعالیت بی.بی.سی فارسی ممنوع است اما فعالیت شبکه های جهانی بی.بی.سی و سی.ان.ان ممنوع نیست ضمن آنکه در هیچ دولتی این ممنوعیت وجود نداشته است.

به گزارش ایرنا، حسن قشقاوی شامگاه پنجشنبه در جمع فعالان تشکل های دانشجویی در قالب اردوی آموزشی، سیاسی «من انقلابی ام» افزود: آنچه در قانون بر اساس نظر شورای عالی امنیت ملی ممنوع شده فعالیت بخش فارسی زبان این شبکه های تلویزیونی اعم از بی.بی.سی و غیره است.

وی گفت: حضور، تلاش و کار برای این شبکه های فارسی همچنان دارای ممنوعیت هستند اما بی.بی.سی و سی.ان.ان جهانی این ممنوعیت را ندارند.

وی با بیان اینکه عملکرد این رسانه ها و شبکه های جهانی بی طرفانه نیست ،افزود : زمانی رسانه های غربی می توانند مدعی بی طرفی باشند که به جای پرداختن به فعالیت هسته ای ایران بعنوان کشوری که بمب اتمی ندارد و فعالیت خسته ای آن صلح آمیز بوده و خود طبق قطعنامه های سازمان ملل قربانی جنایت جنگی است، بر روی رژیم صهیونیستی متمرکز شوند. وی ادامه داد : رژیمی که طبق قطعنامه های سازمان ملل جنایتکار جنگی است و عضو معاهده منع سلاح هسته ای نبوده و متجاوز و دارای 200 بمب اتمی است اما در بررسی رسانه های غربی در این زمینه 1000 خبر در خصوص این رژیم غاصب نیست اما برای ایران که انرژی هسته صلح امیز است میلیون ها مطلب می توان یافت .

قشقاوی در ادامه گفت : اهداف تحریمی غرب ممانعت ایران از پیشرفت هسته ای بود اما غرب به اهداف اعلامی در شش قطعنامه شورای امنیت دست نیافت و صددرصد شکست خورد. وی با بیان اینکه هم اکنون نمی توان در حوزه اقتصاد پیش بینی واضحی داشت اما اصل و اتکا بر اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری آن را اقتصادی درون زا و برونگرا توصف کردند. قشقاوی توضیح داد: در واقع نمی شود بیرون و اقتصاد بین المللی را چون سرمایه گذاری، بیمه کشتیرانی و مساله سویفت بانکی را نادیده گرفت.

معاون وزیرامورخارجه در خصوص برجام هم گفت : این موضوع در شورای امنیت ملی در حال بررسی می باشد و در مجلس هم کمیسیون ویژه ای در این خصوص تعیین شده است. وی اظهار کرد : اظهار نظر در این خصوص را به اعلام نتیجه بررسی این نهادهای رسمی موکول می کنم اما تیم مذاکره کننده نهایت تلاش خود را برای رعایت خطوط قرمز انجام دادند. وی گفت : تمام تلاش تیم مذاکره کننده رعایت خطوط قرمز بوده و در این زمینه توفیقات خوبی هم داشتند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)