28 مرداد 1394

وزیر ارتباطات: پرونده پارازیت‌ها به شورای عالی امنیت ملی ارسال شد

28 مرداد 1394

رادیو زمانه

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ایران گفته که گزارش بررسی وضعیت پارازیت‌ها در شورای عالی امنیت ملی در دست بررسی است.

محمود واعظی در گفت‌وگو با روزنامه «خراسان» که امروز چهارشنبه ۲۸ مرداد چاپ شده، افزوده بر اساس نتایج آخرین گزارش‌ها، شدت پارازیت‌ها نسبت به گذشته «بسیار کاهش پیدا کرده و به طور کلی وضعیت در مقایسه با گذشته بهبود زیادی پیدا کرده است.»

حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری ایران مهرماه سال گذشته به وزیران سه وزارتخانه «ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات»، «بهداشت و درمان» و «دفاع» و همچنین رئیس سازمان انرژی اتمی دستور داده بود تا در مورد ارسال پارازیت‌ها در این کشور گزارشی به وی ارائه دهند.

ارسال امواج مزاحم یا پارازیت در ایران موضوع مورد مناقشه سال‌های اخیر است و عده‌ای این امواج را برای سلامتی شهروندان مضر می‌دانند.

به‌گفته وزیر ارتباطات، وضعیت پارازیت‌ها در حال حاضر به صورت مستمر و منظم با هماهنگی سازمان انرژی اتمی و دستگاه‌های دیگر از جمله وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست در حال انجام است.

او می‌گوید که «جای نگرانی نیست» و گزارش‌هایی که تهیه کرده‌اند نشان می‌دهد که وضعیت ارسال پارازیت‌ها در حال حاضر «بحرانی نیست و حتی وضع نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است.»

سازمان محیط زیست ایران می‌گوید که به‌دلیل سرطان‌زا بودن پارازیت‌ها، پیشنهاد این سازمان بر حذف کامل پارازیت‌هاست.

مسأله خطرات پارازیت‌ها و سرطان‌زا بودن آن‌ها از مدت‌ها پیش و در دولت پیشین بار‌ها مطرح شده بود و هر بار مقام‌های دولتی این موضوع را انکار می‌کردند.

جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از پخش برنامه‌های ماهواره‌ای شبکه‌های رادیو ـ تلویزیونی و رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور، به‌شکل گسترده‌ای روی این برنامه‌ها پارازیت می‌فرستد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)