20 مرداد 1394

سخنگوی وزارت ارشاد:به بی بی سی فارسی هیچ گاه مجوز نمی دهیم

20 مرداد 1394

BBC را به حال خود رها نمی‌کنیم

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: تمام کارها و گزارش های خبرنگاران بی بی سی تحت کنترل ما و دستگاه های امنیتی است و آن ها برای گرفتن گزارش هسته ای به ایران نمی آیند.

حسین نوش آبادی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما درباره چگونگی فعالیت نیروهای بی بی سی افزود: عوامل این شبکه مجوز یک هفته ای برای فعالیت در ایران دارند و این مجوز از هفته آخر مرداد اعتبار دارد.

قرار نیست گزارشی از فعالیت های هسته ای ایران تهیه شود

وی گفت: قرار نیست گزارشی از فعالیت های هسته ای ایران تهیه شود و ما یک مجوز برای فعالیت های کلی این گروه صادر کرده ایم، احتمال دارد که در گزارش های کلی شان از مردم درباره مسائل مختلف سوال کنند اما اینکه صرفا برای تهیه گزارش های هسته ای بیایند صحت ندارد.

نوش آبادی افزود: اداره اماکن و نیروی انتظامی بر کلیات و جزئیات فعالیت این گروه نظارت دارد و باید تمام مکان هایی که می روند و حرف هایی که می زنند توسط این نهادها بررسی شود و ما بی بی سی را به حال خود رها نمی کنیم.

وی گفت: این موضوع که خبرنگاران آزاد از کشورهای مختلف برای تهیه گزارش به ایران بیایند مسئله ای است که در دولت های قبلی نیز بوده است و خبرنگاران سی ان ان نیز به ایران آمده اند اما چون بی بی سی سابقه عناد ورزی به ایران داشته کمی حساسیت ایجاد کرده است.

- سه وزارتخانه تصمیم گیر

- به بی بی سی فارسی مجوز نداده و هیچ گاه نمی دهیم

سخنگوی وزارت ارشاد تاکید کرد: سه وزارتخانه ارشاد، خارجه و اطلاعات با هم تصمیم گرفتند که این گروه به ایران بیاید.

نوش آبادی گفت: به بی بی سی فارسی مجوز نداده و هیچ گاه نمی دهیم و اکنون شبکه جهانی بی بی سی خبرنگار و گروهی را که آمریکایی نیستند و به صورت آزاد فعالیت می کنند به ایران می فرستد و ما هم تمام کارهای آن ها را بررسی می کنیم و اگر تخلفی کردند و تلاش در انعکاس سیاه نمایی و رفتار مخالف با شئونات رسانه ای داشتند دیگر اجازه فعالیت به آن ها داده نمی شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)