15 مرداد 1394

اعتراض به عملکرد دولت برای تحقیق درباره مرگ خبرنگار مکزیکی

15 مرداد 1394

گروهی از فعالان اجتماعی در مکزیک با برپایی تظاهرات در مقابل ساختمان دولت محلی، آغاز تحقیقات درباره مرگ یک عکاس و ۴ زن را که هفته گذشته در مکزیکوسیتی به قتل رسیدند، دروغ خوانده و دولت محلی را “قاتل” نامیدند.

به گزارش یورونیوز معترضان می گویند، مقام های رسمی راهی برای حمایت از عملکرد دولت محلی به ریاست خاویر دوارت پیدا خواهند کرد و تحقیقات آنطور که دولت ادعا می کند در جریان نیست.

همزمان دولت محلی از باداشت فردی خبر داده که مظنون به همکاری در این قتل است و به نظر می رسد اطلاعاتی درباره قاتل و یا قاتلان این پرونده دارد.

دادستان مکزیک نیز هفته گذشته ویدئویی منتشر کرد که چند مرد را نشان می دهد که در حال خروج از یک آپارتمان در ساختمانی هستند که جسد این پنج تن در آن یافت شده است و چند ساعت بعد مردی که در حالی که چمدانی لوله ای شکل در دست دارد از ساختمان خارج و با یک خودرو محل را ترک می کند.

جسد روبن اسپینوزا ۳۱ ساله که یک عکاس خبری بود روز جمعه گذشته در آپارتمانی در ایالت وراکروس همراه با جسد ۴ زن که فعال اجتماعی بودند، یافت شد. شواهد حاکی از آنست که همه این افراد در اثر خفگی و شکنجه کشته شده اند.

ایالت وراکروس مکزیک یکی از خطرناکترین مناطق این کشور برای خبرنگاران شناخته شده است. به گزارش کمیته حفاظت از روزنامه نگاران از سال ۲۰۰۰ تاکنون حدود ۱۷ روزنامه نگار در این منطقه کشته شده اند که مرگ ۱۱ تن از آنها از سال ۲۰۱۰ تا کنون رخ داده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)