7 مرداد 1394

فیس‌بوک شخصی شما به ارث می‌رسد

7 مرداد 1394

رادیو زمانه

از این به بعد در فیس‌بوک می‌توانید شخصی را تعیین کنید که پس از مرگ شما، صفحه شخصی‌تان را اداره کند و زنده نگه دارد. این فرد به نوعی قیم صفحه فیس‌بوک شماست.

این امکان از مدتی پیش در آمریکا ایجاد و فعال شده بود و اکنون فیس‌بوک این امکان را به ساکنان هلند نیز داده است. این امکان قرار است برای کاربران فیس‌بوک تمام کشورها فراهم شود.

برای تعیین قیم فیس‌بوک، باید در بخش تنظیمات (Settings) وسپس بخش امنیت (Security) بروید. در بخش امنیت در گزینه میراث‌دار (Legacy Contact) مشخص می‌کنید که چه کسی پس از مرگ‌تان قیم فیس‌بوک شماست. با تعیین این گزینه این فرد از طریق فیس‌بوک پیامی دریافت نخواهد کرد مگر اینکه خود شما به او پیام بفرستید.

فیس‌بوک به محض اینکه پیام مرگ شما را دریافت کند، به قیم شما دسترسی به صفحه شخصی‌تان داده می‌شود. دسترسی او نسبت به شما محدودیت‌هایی دارد. قیم می‌تواند در صفحه شما مطلب به اشتراک بگذارد، عکس نمایه و سرصفحه ( Cover photo) فیس‌بوک شما را عوض کند و حتی می‌تواند درخواست‌های دوستی را بپذیرد. اما قیم شما به پیام‌های فیس‌بوک شما دسترسی نخواهد داشت مگر اینکه شما از قبل این اختیار را به او داده باشید.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail

1 پيام

پاسخ به اين مقاله

 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)