6 مرداد 1394

کدام خبرنگاران رایگان بیمه می‌شوند

6 مرداد 1394

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی به منظور حمایت از روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای، تمهیدات ویژه بیمه تکمیلی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ارشاد، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی در اطلاعیه ای اعلام کرد به منظور حمایت از روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای، بیمه تکمیلی این فعالان به شرح زیر و از طریق معرفی به صندوق حمایت از روزنامه نگاران، نویسندگان و هنرمندان - صندوق اعتباری هنر- انجام می پذیرد:

۱) روزنامه نگارانی که بیمه پایه آنان توسط رسانه ها پرداخت می شود و در فهرست بیمه رسانه، دارای عناوین روزنامه نگاری (از قبیل خبرنگار، عکاس خبری، روزنامه نگار، دبیر یا سردبیر) هستند تمام سهم بیمه تکمیلی آنان از طریق اعتبارات معاونت مطبوعاتی تأمین می شود.

۲) سایر افرادی که بیمه پایه آنان توسط رسانه ها پرداخت می شود، در صورت تمایل و با پرداخت سهم بیمه تکمیلی خود، به صندوق معرفی می شوند.

۳) روزنامه نگارانی که از «کمیته صدور کارت حرفه ای روزنامه نگاری» موفق به دریافت کارت "روزنامه نگار ارشد" یا "روزنامه نگار خبره" شده اند، ضمن معرفی به صندوق یادشده، تمام سهم بیمه تکمیلی آنان از طریق اعتبارات معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی تأمین می شود.

۴) روزنامه نگارانی که از کمیسیون یادشده موفق به دریافت کارت حرفه ای شده اند به صندوق معرفی می شوند تا بیمه تکمیلی آنان به صورت نیم بها انجام گیرد.

۵) چنانچه خود رسانه نسبت به بیمه تکمیلی همکاران خود اقدام کرده باشد نیمی از مبلغ واریزی رسانه به حساب شرکتهای بیمه ای توسط اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی به رسانه پرداخت می شود. (برای رسانه های دولتی یا متعلق به بخش عمومی ۲۵ درصد مبلغ واریزی، عودت می شود).

۶) سایر فعالان رسانه ای که به صورت غیرحرفه ای (آماتور) دارای بیمه پایه از طریق صندوق هستند، با پرداخت کل مبلغ مربوطه می توانند از طریق صندوق، بیمه تکمیلی شوند. یادآور می شود فهرست این فعالان، در سایت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی [اینجــا] قابل مشاهده است.

۷) به منظور ایجاد امکان بهره مندی تعداد بیشتری از مشمولان دریافت بیمه تکمیلی و با هماهنگی به عمل آمده با صندوق، مدت زمان ثبت نام بیمه مذکور، تمدید و از طریق صندوق اعلام خواهد شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)