4 مرداد 1394

گوگل تمامی مکان‌های بازدید شده توسط شما را ذخیره می‌کند

4 مرداد 1394

گوگل با استفاده از ویژگی Timeline برنامه Maps تمامی مکان‌های بازدید شده توسط شما را ذخیره می‌کند

تلفن‌های هوشمند ، شایعات مصطفی رنجبر ۳ مرداد ۱۳۹۴ 371 بازدیدبدون ديدگاه حتما شما هم از این موضوع آگاه هستید که گوگل با استفاده از سرویس Google Now بسیاری از فعالیت‌های شما را زیر نظر دارد و آن‌ها را ذخیره می‌کند. گوگل با استفاده از این سرویس و برنامه‌ی Maps مکان شما را پیدا می‌کند و سعی می‌کند در مورد این مکان اطلاعاتی مفید را به شما بدهد. حال گوگل سرویس جدیدی به این برنامه‌ی محبوب اضافه کرده که به این کمپانی این امکان را می‌دهد که مکان‌های گذشته‌ی شما را ذخیره کند.

به عبارتی دیگر سرویس جدید گوگل که Timeline نام گرفته، تمامی فعالیت‌های شما را زیر نظر گرفته و آن‌ها را ذخیره می‌کند. به طوریکه با مراجعه به این بخش می‌توانید مکان‌های سر زده شده توسط خودتان را در چند روز گذشته پیدا کنید. رابط کاربری این ویژگی جدید شما را به یاد برنامه‌ی تقویم گوگل می‌اندازد چرا که با جابه‌جا کردن روز‌ها می‌توانید مکان خود را در همان روز پیدا کرده و اطلاعات مختلفی را از آن‌ روز کسب کنید. برای مثال اگر از برنامه‌ی Google Photos در آن روز استفاده کرده باشید گوگل مکان عکس گرفته شده را نیز به خاطر می‌سپارد و به شما نشان می‌دهد. البته این ویژگی را می‌توانید با رفتن به بخش تنظیمات و زدن تیک Turn Off Location History u غیر فعال کنید.

بنابراین اگر شما از سرویس Goole Now استفاده می‌کنید و از آن هم لذت می‌برید دلیلی بر غیر فعال کردن این ویژگی دیده نمی‌شود. در واقع دیدن این که ماه پیش وقت خود را در کجا سپری کردید و چه کار‌هایی انجام دادید آن چنان بد هم به نظر نمی‌رسد. به هر حال اگر شما به حریم شخصی خود اهمیت بیشتری می‌دهید می‌توانید این سرویس را غیر فعال کنید.

برگرفته ازhttp://tech-news.ir/

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)