2 مرداد 1394

ساعت کاری کافی نت های داعش اعلام شد

2 مرداد 1394

پس از ممنوعیت استفاده از اینترنت شخصی، گروه تروریستی “داعش” زمان استفاده از کافی‌نت در این شهر واقع در شرق سوریه را ۸ ساعت تعیین کرده است.

به گزارش اویس به نقل از شبکه العالم، داعش اعلام کرده که استفاده از اینترنت در کافی نت ها فقط از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر مجاز است و اعضای داعش نیز موظف به پیروی از این مقررات هستند.

خبرگزاری “آناتولی” ترکیه به نقل از “احمد الطبقاوی” گزارش داد، این قانون عناصر گروه را نیز شامل شده و هر شخصی که از این دستور تخلف کند، مجازات می‌شود.

به گفته وی، داعش به شکل منظم کافی نت های شهر را تحت نظارت خود دارد. چند روز پیش، داعش دسترسی شخصی به اینترنت را در رقه ممنوع اعلام کرد و ساکنان رقه و حتی جنگجویان خود را موظف نمود که از کافی نت ها استفاده کنند که بتوان بر آن‌ها نظارت کرد.

در اعلامیه‌های داعش به مراکز اینترنتی هشدار داده شده بود که چهار روز فرصت دارند ارتباطات اینترنتی وای فای را قطع کنند.

این اقدام داعش به زعم سران این گروه باهدف “امنیت” دسترسی به اینترنت از طریق کافی نت ها صورت می‌گیرد تا بتوان ارتباطات اینترنتی را رصد کرد. بدین ترتیب نه تنها بر فعالیت گروه‌های فعال در رقه تأثیر می‌گذارد، بلکه افرادی را که قصد دارند از گروه داعش جدا شوند نیز محدود خواهد کرد.

در همین حال گزارش‌های غربی حاکی است، داعش از اینترنت جهت جذب جوانان سوءاستفاده می‌کند و این جذب عمدتاً از طریق پایگاه‌های ارتباط اجتماعی به ویژه توییتر انجام می‌شود. “مارک والاس″ رییس “طرح مبارزه با افراط‌گرایی در اروپا” گفته که بیش از چهل هزار صفحه هوادار داعش در توییتر وجود دارد که گردانندگان آن‌ها نسبت به تبلیغات و نشر اعلامیه و کمک به جذب نیرو برای داعش اقدام می‌کنند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)