29 تیر 1394

نام دو روزنامه نگار میان حادثه دیدگان دیروز جاده چالوس

29 تیر 1394

ماموران گفتند:« جاده امن است »حرکت کردیم ، دچار حادثه شدیم. گرفتار شدگان در حادثه ریزش کوه جاده چالوس از وضعیت امدادرسانی در این جاده ابراز نارضایتی کردند.

به گزارش گروه جوان و جامعه خبرگزاری برنا، حادثه ریزش کوه در جاده چالوس خسارت های مالی و جانی برای برخی هموطنان در پی داشت.در این حادثه که دو برادر روزنامه نگار نیز گرفتار شده بودند مسافران این جاده با ابراز نارضایتی از ناهماهنگی در میان مسوولان امداد رسانی، اوضاع جاده را وخیم توصیف کردند.

یکی از دو روزنامه نگار حادثه دیده در گفت و گو با خبرگزاری برنا :« در جاده چالوس هیچ ارگان و نیرو امدادی اطلاع رسانی از وضعیت جاده و خطری که در کمین مسافران بود نکرد .نزدیک جاده شمشک به دیزین، شخصا از پلیس در رابطه با وضعیت جاده سوال کردم، ماموران اعلام کردند:« جاده امن است . »چند دقیقه بعد از شنیدن این جمله :«جاده امن است »با ورود به جاده شمشک به دیزین سنگ بزرگی با خودروی ما برخورد کرد.سرنشینان خودرو مجروح شدند ،حادثه مالی سنگینی نیز به خودروها وارد شد »

میثم زمان آبادی، روزنامه نگار که همراه با خانواده روز گذشته در طوفان و سیل جاده چالوس گرفتار شده بود در گفت و گو با برنا گفت :« هیچ ارگان و نیرو امدادی درمسیر و قبل از شروع طوفان و سیلاب اطلاع رسانی از وضعیت جاده و خطری که در کمین مسافران بود نکرد ،نزدیک جاده شمشک به دیزین ،شخصا از پلیس در رابطه با وضعیت جاده سوال کردم، ماموران اعلام کردند «جاده امن است»چند دقیقه بعد از شنیدن این جمله :«جاده امن است »با ورود به جاده شمشک به دیزین سنگ بزرگی با خودرومان برخورد کرد، سرنشینان خودرو مجروح شدند ،حادثه مالی سنگینی نیز به خودروها وارد شد »

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)