17 تیر 1394

پیام رسمی تلگرام در باره اختلال این شبکه در ایران

17 تیر 1394

تلگرام با انتشار توئیتی رسمی در صفحه کاربری خود تمامی اختلالات و کندی‌های این شبکه پیام رسان در ایران را به گردن گرفت و خبر از رفع مشکلات و کندی‌ها داد.

به گزارش ایتنا از مهر، شبکه اجتماعی تلگرام که هم اکنون بیشترین سهم شبکه های پیام رسان موبایلی را در میان کاربران ایرانی به خود اختصاص داده در ماه های اخیر با اختلال همراه بوده و در بسیاری از مواقع از دسترس خارج می‌شود.

اختلالات ناشی از ضعف سیستمی تلگرام باعث شده تا کاربران ایرانی برای ارسال یک پیام مدت ها منتظر بمانند و به صورت مداوم با پیام به روز رسانی در این شبکه پیام رسان مواجه شوند.

این اختلالات در حالی روز به روز کارآیی شبکه خارجی تلگرام را کاهش می دهد که چند ماه پیش کاربران ایرانی به دلیل اختلالات مکرر و ناکارآمد بودن شبکه وایبر به تلگرام مهاجرت کردند.

* ناکارآمدی تلگرام و وایبر برای کاربران ایرانی

پیش از این برخی مراکز تحقیقاتی عنوان کرده بودند که ایرانی‌ها ۱۰درصد کل کاربران وایبر را در سطح جهان شامل می‌ شوند از این رو بیشترین حجم استفاده از این نرم‌افزار رایگان ارتباطی را دارند اما اواخر سال گذشته، اختلالات شدید وایبر و حتی از دسترس خارج شدن و کندی های مکرر آن باعث مهاجرت کاربران ایرانی به سمت پیام‌ رسان رایگان موبایلی تلگرام شد.

حال با گذشت چند ماه از گسترش این شبکه اجتماعی در ایران، تلگرام دچار اختلالات بسیاری شده و به نظر می رسد به زودی سهم خود را در میان کاربران ایرانی از دست بدهد.

انتشار توئیت رسمی تلگرام

در شرایطی که کاربران ایرانی با اختلالات و کندی های بسیار این برنامه مواجه بودند، تلگرام با انتشار توئیتی رسمی، اختلالات و کندی های این برنامه در ایران را متوجه شرکت های تامین کننده اینترنت دانست و اعلام کرد که ما مشکلی نداریم.

اما از سوی دیگر، مسئولان شرکت های اینترنتی و حتی مدیر مخابرات تهران اعلام کردند که هیچ نقشی در کندشدن تلگرام ندارند.

اکنون با گذشت چند ماه از اختلالات این شبکه پیام رسان و در حالی که تلگرام اختلالات این برنامه را مربوط به شرکت های اینترنتی ایرانی عنوان کرده بود، کندی ها و مشکلات را گردن گرفته و در توئیتی جدید نوشت : «در روزهای گذشته، اشکالات فنی مسیردهی ترافیک در ایران برطرف شده تا سرعت تلگرام به حالت اولیه خود بازگردد.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail

1 پيام

پاسخ به اين مقاله

 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)