13 تیر 1394

تغییرات بزرگ فیس‌بوک و افزایش درآمد میلیارد دلاری آن در آینده‌ای نزدیک

13 تیر 1394

توانا تک:فیس‌بوک تغییرات مهمی در اپلیکیشن مسنجر ایجاد کرده است که کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند به درآمد میلیارد دلاری این شرکت بیانجامد. فیس‌بوک استفاده از اپلیکیشن مسنجر را عمومی و آزاد کرده است. یعنی برای استفاده از این برنامه نیازی به داشتن حساب کاربری در پلتفرم فیس‌بوک نیست. تغییر جدید فیس‌بوک پیام‌رسان این شرکت را مشابه دیگر برنامه‌های پیام‌رسان یعنی واتس‌اپ، وایبر و غیره می‌کند.

اما چرا تغییرات جدید به تجارت فیس‌بوک کمک می‌کند. زاکربرگ در نظر دارد کاربران فیس‌بوک را به یک میلیارد کاربر برساند و پس از آن سرمایه‌گذاری وسیعی برای استفاده تجاری از فیس‌بوک انجام دهد. اپلیکیشن فیس‌بوک تاکنون ۷۰۰ میلیون کاربر داشته و پیش‌بینی می‌شود تغییرات انجام شده حجم وسیعی از کاربران را به سمت پیام‌رسان سرازیر کند.

فیس‌بوک تغییرات دیگری هم در اپلیکیشن داده که احتمالا استقبال وسیعی از آن خواهد شد. کاربران اکنون می‌توانند در مسنجر برای یکدیگر پول واریز و یا دریافت کنند. نکته جالب این است که فیس‌بوک برای ارسال یا دریافت پول کاربران را شارژ نمی‌کند. اما رجیستر کردن کارت‌های اعتباری نهایتا به نفع فیس‌بوک خواهد بود. چرا که احتمالا کاربران در آینده از فیس‌بوک برای خرید هدایا و یا برچسب‌ها در پیام‌رسان استفاده خواهند کرد و فیس‌بوک از آن‌ها سود خواهد برد.

فیس‌بوک به توسعه‌دهندگان اختیار داده است تا برنامه‌های شخص سومی برای مسنجر آن بسازند. در حال حاضر تمام اپلیکیشن‌های فیس‌بوک رایگان هستند و نیازی به پرداخت پول برای استفاده از آن‌ها نیست ولی به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک این مزیت تغییر کند. شرکت فیس‌بوک استفاده‌های تجاری از پیام‌رسان آن را توسعه بیشتری هم بخشیده است. فیس‌بوک این امکان را به برند‌ها و مارک‌های تجاری داده است که کاربران با استفاده از قبض خرید‌های آنلاین را رصد کرده و مشکلات دیگری که در خریدشان پیش می‌آیند را برطرف کنند.

منبع: بیزنس اینسایدر

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)