12 تیر 1394

نیوشا توکلیان به آژانس عکس مگنوم پیوست

12 تیر 1394

عکس آنلاین: نیوشا توکلیان عکاس ایرانی به عنوان عضو جدید آژانس عکس مگنوم معرفی شد.

علاوه بر نیوشا توکلیان، مت بلک، کارولین دریک، لورنزو ملونی، ریچارد موس و مکس پینکرز هم به مگنوم پیوسته‌اند که یک رکورد شکنی در معرفی اعضای جدید در تاریخ ۶۸ ساله‌ی مگنوم است.

حال چرا شش نفر؟ مگنوم هر سال فقط یک یا دو نفر را به عنوان عضو جدید می‌پذیرفت. مارتین پار رئیس آژانس این چنین پاسخ می‌دهد:«این شاید به خاطر ایمان راسخی است که ما به آینده‌ی خودمان داریم و برای همین قصد داریم بهترین استعدادهای دنیای جدید را پیدا کنیم تا بتوانند آینده‌ی مگنوم را بسازند.»

مت بلک پس از شنیدن خبر پیوستنش به مگنوم گفت: «این باعث افتخار من است. در اینجا آثار شما را تقریباً همه‌ دنیا می بینند و امیدوارم بتوانم از این فرصت به نحو احسن استفاده کنم.» این شش عکاس مسیری طولانی را برای یک عضو دائمی شدن در مگنوم پیش رو دارند. طی دو سال آنها باید دوباره آثارشان را ارائه دهند تا تبدیل به اعضای وابسته‌ی این آژانس شوند. هر کدام از آنها باید ۶۶ درصد آراء را به خود اختصاص دهد. اگر این مرحله هم با موفقیت طی شد آنها قادر خواهند بود تا برای تبدیل به عضو دائمی شدن در سال ۲۰۱۹ اقدام کنند.

مایکل کریستوفر براون که در ۲۰۱۳ به مگنوم پیوست، بعد از پشت سر گذاشتن مراحل اولیه، حال طی دو سال آینده خود را در مسیری قرار داده که بتواند عضو دائمی آن شود.

مگنوم فوتوز (آژانس عکس مگنوم) یک آژانس بین‌المللی عکس است که دو سال پس از پایان جنگ جهانی دوم، یعنی درسال ۱۹۴۷ توسط گروهی از عکاسان بنیان گذاشته شد. مگنوم که یکی از معتبرترین آژانس‌های عکس جهان محسوب می‌شود توسط رابرت کاپا، هانری کارتیه برسون، جورج راجر و دیوید سیمور تأسیس شد.

عباس عطار عکاس سرشناس ایرانی هم در ۱۹۸۱ به مگنوم پیوست. و در ۱۹۸۵ عضو تمام وقت مگنوم شد. و همچنین از ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۱ رییس دوره‌ای مگنوم بود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اطلاع‌رسانی نخستین قربانی سرکوب جنبش اعتراضی در ایران

  14 دی 1396
  تاره ترین اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز آزادی در روز‌های گذشته موجی از اعتراض سراسر کشور را فرا گرفته است. جمهوری اسلامی ایران با بازداشت ده‌ها شهروند خبرنگار، محدود کردن دسترسی به اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی راه سانسور اطلاع‌رسانی و سرکوب شهروند خبرنگاران را در پیش گرفته است. از آغاز موج تازه اعتراض‌های مردمی که نزدیک به شصت شهر ایران را در بر گرفته است. بنا بر منابع مختلف ایرانی بیش از هزار نفر بازداشت شده اند. با وجود تعهد رییس جمهور حسن روحانی از این میان در کارزارهای انتخاباتی، مبنی بر رعایت حقوق شهروندان و آزادی بیشتر، دولت بازداشت جمعی و (...)
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)