25 خرداد 1394

سانسور و تهدید خبرنگار همشهری از سوی تیم رسانه ای روحانی

25 خرداد 1394

خبرنگار همشهری که روز شنبه هنگام طرح سوال از روحانی، با مزاحمت مقام‌های ریاست جمهوری مواجه شده و بعدا در اینستاگرام نسبت به این مساله اعتراض کرده بود، تحت فشارهای بیشتری قرار گرفته است.

بر اساس خبری که ابتدا روی جهان‌نیوز منتشر و سپس حذف شد، رضا سیفی خبرنگار روزنامه همشهری وقتی هنگام سوال از رییس جمهوری، تحت فشار قرار گرفت و حتی به پایش لگد زدند، پس از انعکاس این مساله در صفحه اینستاگرام شخصی‌اش، هم مجبور به حذف پست شد و هم او را تهدید به اخراج از تحریریه همشهری کردند.

سیفی در اینستاگرام خود نوشته بود: «درجریان سوال دیروزم از رئیس جمهور در نشست خبری، اتفاق عجیبی رخ داد که حیرتم از دولت تدبیر را بیشتر کرد! سوالم درباره قوانین معطل مانده‌ای بود که نیاز به پول و ربطی به تحریم ندارد و دولت آنها را اجرا نمی‌کند. مشغول خواندن سوال و ذکر نمونه هایی از قوانین اجرا نشده از سوی دولت بودم که یکی از مسوولان برگزار کننده نشست خبری که کنارم روی صندلی‌های ردیف جلو نشسته بود با لگد به پایم زد تا سخنانم را قطع کنم!!! خانم قیومی رئیس مرکز ارتباطات، اطلاعات و تبلیغات دفتر رئیس جمهور هم آرام طوری که صدایش را دیگران نشنوند اصرار می کرد که دیگر بس است و سوال‌ات را تمام کن!!!»

سایت جهان نیوز این داستان را روایت کرد، اما ظاهرا پس از انتشار این پست در سایت جهان نیوز، پرویز اسماعیلی از نهاد ریاست جمهوری، مدیران همشهری و این خبرنگار را تحت فشار قرار دادند که اگر پست و خبر جهان نیوز حذف نگردد، سیفی از تحریریه همشهری اخراج خواهد شد.

به این ترتیب، تلاش تیم روحانی برای ساکت کردن این خبرنگار، ظاهرا موثر واقع شده است.

خودنویس

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)