25 خرداد 1394

استیکرهای «تلگرام» جنجال آفرین شد

25 خرداد 1394

آرش عزیزی -من و تو:امکانی که نرم افزار تلفنی «تلگرام» برای استفاده از استیکرهایی با برچسب های مختلف در اختیار کاربران خود گذاشته چند هفته ای است که جنجال ساز شده است. استیکرهای فارسی با عبارات خودمانی و زبان کوچه و خیابان باعث واکنش مقامات شده است.

به گزارش ایسنا، بعضی از این استیکرها با شخصیت های سیاسی شوخی می کنند و «در مواردی حتی حریم های اخلاقی را زیر پا گذاشته [اند]».

محمود واعظی، وزیر ارتباطات، که همیشه طرفدار استفاده از شبکه های اجتماعی بوده به ایسنا گفت برای شبکه هایی که از محتوا یا استیکرهایی توهین آمیز نسبت به مقامات کشور یا «ترویج مسائل خیراخلاقی» استفاده می کنند، بر اساس قانون محدودیت اعمال می شود.

«سازمان تنظیم مقررات ارتباطات» نظارت کاملی بر شبکه های اجتماعی دارد و دستگاه های دیگری نیز در این زمینه عمل می کنند.

واعظی گفت «کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه» نیز به موارد تخلف رسیدگی می کند.

«تلگرام» در ایران بسیار محبوب است و طبق بعضی آمارها، ایرانیان از نظر تعداد کاربران تلگرام رتبه دوم دنیا را دارند. کندی ها و مشکلات «وایبر» در دوران اخیر باعث پیوستن افراد بسیاری به «تلگرام» شده است.

این برنامه که کمتر از سه سال از عمر آن می گذرد توسط دو برنامه نویس روس در آلمان راه اندازی شده. غیر از «وایبر» و «تلگرام»، «واتس اپ»، «لاین»، «کیک»، «گوگل چت» و «هایک» نیز در ایران کاربران بسیاری دارند اما به نظر می رسد «تلگرام» صدرنشین کنونی باشد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)