24 خرداد 1394

تمهیدات غیرآشکار علی ربیعی برای ممانعت از بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران

24 خرداد 1394

خبرنگاران ایران -انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران در دومین سالگرد انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری با صدور بیانیه ای، از سیاست های علی ربیعی، وزیرکار در ممانعت از بازگشایی این انجمن انتقاد کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

امروز 24 خردادماه، دومین سالگرد انتخاب آقای حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری، در حالی فرا رسید که موانع ناشی از اقدامات بعضی دستگاه‌های وابسته به قوه مجریه برای بازگشایی انجمن همچنان به قوت خود باقی است.

به‌ویژه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نه تنها از اجرای وظایف قانونی خود برای مساعدت درجهت برگزاری مجمع عمومی عادی انجمن صنفی و ابطال تصمیمات غیرقانونی مدیران سابق وزارت کار، قویا استنکاف دارد بلکه حتی تلاش‌هایی را برای ایجاد تشکل‌های دولتی جایگزین پیشه کرده‌ است.

در واقع این وزارتخانه، تحت مدیریت آقای علی ربیعی، به جای شناسایی حقوق قانونی انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران، با تمهیداتی غیرآشکار سیاست نادرست خود را به شکلی پیش می‌برد تا مانع بازگشایی انجمن صنفی شود.

متاسفانه نامبرده از اعلام رسمی این موضوع نیز امتناع نکرده و در مصاحبه‌های متعددی بر اجرای این طرح پافشاری می‌کند. این درحالی است که انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران یک تشکل مستقل کارگری و مورد تایید و استناد سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان بین‌المللی کار است و تنها تشکل «اکثریت» مطبوعاتی در ایران محسوب می‌شود و مطابق قوانین داخلی و بین‌المللی حق فعالیت داشته و دارد.

انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران انتظار دارد آقای رئیس جمهور، نسبت به حق قانونی و اساسی روزنامه‌نگاران ایران، در خصوص رفع موانع ناشی از سیاست‌ها و اقدامات آقای وزیر کار، اهتمام جدی مبذول داشته و دستورات اکید و فوری را برای تمکین ایشان به قوانین جاری، صادر کنند. انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)