22 خرداد 1394

نماینده استادان ارتباطات در کمیته رتبه‌بندی فضای مجازی مشخص شدند

22 خرداد 1394

یونس شکرخواه و رها خرازی‌آذر از اساتید حوزه سایبرژورنالیسم، به‌عنوان نمایندگان استادان ارتباطات برای حضور در کمیته رتبه‌بندی فضای مجازی انتخاب شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌ عمومی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، چهارمین نشست هم‌اندیشی رؤسای دانشکده‌های ارتباطات و مدیران گروه‌های تخصصی ارتباطات و رسانه با حضور حسین انتظامی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی عصر روز دوشنبه 18 خرداد ماه در محل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار شد.

در این نشست که به منظور تعیین اعضای شورای پژوهشی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، نماینده استادان در کمیته ارزیابی کیفی نشریات و نیز نمایندگان استادان در کمیته رتبه‌بندی فضای مجازی برگزار شد، استادان ارتباطات و مدیریت رسانه دانشگاه‌های سراسری و آزاد همچون: علی‌اکبر فرهنگی، مهدی محسنیان‌راد، سید وحید عقیلی، اردشیر زابلی‌زاده، عباس اسلامی‌ فارسانی، سعید خدابنده‌لو، نسترن خواجه‌نوری، رها خرازی‌ آذر، سارا محمدپور، حسین انتظامی و سلطانی‌فر حضور داشتند.

در این جلسه پس از بحث و بررسی درباره‌ی موضوعات مطرح شده، رأی‌گیری در خصوص انتخاب نمایندگان به‌عمل آمد و براساس آرای اعلام شده، محمد فرقانی، سیدمحمد مهدی‌زاده، طاهر روشندل، مهدی منتظر قائم و رها خرازی‌ آذر به عنوان اعضای شورای پژوهشی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها انتخاب شدند.

همچنین طاهر روشندل به عنوان نماینده استادان در کمیته ارزیابی کیفی نشریات و یونس شُکرخواه و رها خرازی‌آذر به‌عنوان نمایندگان استادان برای حضور در کمیته رتبه‌بندی فضای مجازی انتخاب شدند.

در ادامه جلسه مقرر شد هماهنگی‌های لازم برای تعیین مقاله‌های صدمین شماره فصلنامه رسانه انجام و این شماره از فصلنامه به‌صورت ویژه‌نامه همراه با ضمیمه برای پاییز 1394 منتشر شود.

در پایان این نشست پس از بحث و تبادل نظر مصوب شد تا در ایام برگزاری نمایشگاه بین‌المللی سال 1394 نشست سراسری استادان و صاحب‌نظران حوزه ارتباطات و رسانه با حضور بیش از 400 نفر از استادان و متخصصان این حوزه از سراسر کشور برگزار شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)