20 خرداد 1394

جمعی از روزنامه نگاران ایرانی:خواستار اقدامی فوری برای تضمین امنیت زیدآبادی هستیم

20 خرداد 1394

خبرنگاران ایران :جمعی از خبرنگاران ایرانی با امضای بیانیه ای خواستار اقدامی فوری برای تضمین امنیت این روزنامه‌نگار تبعیدی شدند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

احمد زیدآبادی پس از تحمل ۶ سال حبس به گناباد تبعید شده است. این روزنامه‌نگار و نویسنده برجسته که پیش از این نیز با انتقال از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر کرج٬ نوعی از تبعید و مجازات مضاعف را متحمل شده بود٬ به حکم شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی باید ۵ سال را در تبعید بگذراند و تا انتهای عمر از فعالیت سیاسی و مدنی محروم است.

این درحالی است که براساس قانون مجازات اسلامی مجازات تکمیلی اعم از محرومیت و تبعید نمی‌تواند در مجموع بیش از ۲ سال باشد و مراجع قضایی موظف به بازبینی و اصلاح حکم صادر شده برای احمد زیدآبادی هستند.

آن چه این روزها بر احمد زیدآبادی می‌گذرد٬ یادآور این واقعیت است که متاسفانه نه تنها زندانی سیاسی و عقیدتی درزندان‌های ایران حضور دارد بلکه روزنامه‌نگاری پس از طی مدت محکومیت٬ به تبعید فرستاده شده٬ حق ابراز نظر و عقیده تا آخر عمر از او سلب شده و در غیاب واکنش لازم ٬ امنیت روحی و جانی‌اش تهدید می‌شود.

ما روزنامه‌نگاران امضا کننده این نامه ضمن یادآوری ایرادات قانونی حکم صادر شده٬ نسبت به بی‌عملی و بی‌تفاوتی مسوولان قضایی و انتظامی در برابر تهدید علنی امنیت جانی احمد زیدآبادی٬ نگران و معترضیم و خواستار اقدامی فوری برای تضمین امنیت این روزنامه‌نگار تبعیدی هستیم.

احسان مهرابی، اردوان روزبه، ارشاد علیجانی، افشین امیرشاهی، امیرحسین مصلی، آرش بهمنی، آیدا قجر، بهداد بردبار، بهرام رفیعی، بهروز صمدبیگی، بيژن فرهودی، پویان فخرایی، توکا نیستانی، جواد حیدریان، جواد منتظری، حمید اسلامی، حمید مافی، حمیدرضا ظریفی نیا، حنيف مزروعي، داریوش معمار، دلبر توکلی، رسول اصغری، رضا انصاری راد، رضا رفیعی، روزبه کریمی، رويا ملكي، ريحانه مظاهري، سارا دماوندان، ساقی لقایی، سام غفارزاده، سام محمودی سرابی، سحر بياتی، سروش فرهادیان، سعید برآبادی، سعید شمس، سما بابایی، سولماز ايكدر، سونیتا سراب پور، سهیل سراییان، سیامک رحمانی، سيامك قادری، شادی شفیعی، شکوفه آذر، شهرزاد همتی، شیرزاد عبداللهی، صابر محمدی، علی تهرانی، علی شیرازی، علیرضا بهنام، على آخوندان، علي اصغر رمضانپور، عليرضا طاهری، عيسي سحرخيز، فاطمه جمال پور، فاطمه فناییان، فاطمه کریمخان، فرزانه بذرپور، فرزین گلپاد، فرشته قاضی، فرشید فاریابی، فریبرز سروش، فريد حائرى نژاد، فیروزه رمضان‌زاده، کامبیز غفوری، کامیار بهرنگ، لیدا ایاز، لیلا سعادتی، مازیار بهاری، مانا نیستانی، مانی تهرانی، ماهرخ غلامحسين پور، مجتبی نجفی، محمد آقازاده، محمد تنگستانی، محمد رهبر، محمد کسایی زاده، مرتضی کاظمیان، مریم امیری، مریم جعفری، مريم آموسا، مزدک علی نظری، مژگان غفاری شیروان، مسعود بهنود، مسعود سفیری، مسعود لواسانی، منصوره فراهانی، مهدی افروزمنش، مهدی تاجیک، مهدی قدیمی، مهدى محسنى، مهران فرجی، نازنین خسروانی، نازنين متين نيا، ناصر کرمی، ناهيد خيرابی، نعيمه دوستدار، نیک آهنگ کوثر، نیوشا صارمی، نيلوفر رستمی، همایون خیری، یوسف عزیزی بنی طرف

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)