20 خرداد 1394

وزیر ارشاد در مجلس: به ما می‌گویند آزادی زیادی به رسانه‌ها می‌دهید

20 خرداد 1394

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تصریح قانون اساسی به قانون مطبوعات بر آزادی بیان برای رسانه‌ها، تاکید کرد که این آزادی‌ها جز در زمان تخلف از قانون محدودیتی ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از رادیو فرهنگ، علی جنتی که برای پاسخ به پرسش هفت نفر از نمایندگان درباره محدودیت رسانه‌ها در انتشار اخبار مربوط به کرسنت در جلسه علنی امروز مجلس حاضر شده بود، اظهار کرد: به ما می‌گویند در این دوره آزادی زیادی به رسانه‌ها می‌دهید و این به ولنگاری رسیده است، اما آنچه برای ما ملاک است این است که قانون اساسی آزادی بیان را برای رسانه‌ها به رسمیت شناخته است؛ مگر مواردی که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. قانون مطبوعات نیز ملاک کار ماست که این آزادی‌ها را به جز در مواردی که تخلف از قانون است به رسمیت شناخته است.

وی افزود: آنچه در این سوال تصریح شده این است که برخی نمایندگان اظهاراتی در روزنامه‌ها مطرح می‌کنند و احیانا توهین یا افترایی به نمایندگان صورت گرفته است. این مسائل به طور منظم رسیدگی می‌شود و اگر کسی توهین کند رسیدگی قانونی به آن صورت می‌گیرد. البته در این باره نقطه ابهامی در گذشته وجود داشت. در هیات نظارت بر مطبوعات یک نظر این است که برای توهین به مقامات، مقامات تنها مقام معظم رهبری و روسای سه قوه در نظر گرفته می‌شوند اما ما معتقدیم مقامات به همان معنایی هستند که در قانون استخدام کشوری آمده و شامل نمایندگان مجلس، وزرا، استانداران، سفرا و معاونین وزرا می‌شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه این ابهام وجود داشت و ما نتوانستیم در هیات نظارت بر مطبوعات به نتیجه برسیم از سه ماه قبل از هیات رییسه مجلس کتبا استفسار کردیم که مقامات را توضیح بدهند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)