18 خرداد 1394

داعش در توئیتر چند صفحه دارد

18 خرداد 1394

براساس آخرین تحقیقات کارشناسان اروپایی ، دست کم 46 هزار صفحه شخصی در توییتر توسط طرفداران داعش ایجاد شده است.

به گزارش شبکه العالم ، براساس این تحقیقات دو سوم این صفحات به زبان عربی است و زنان و دختران در چنین شبکه های اجتماعی به فریب همجنسان خود برای الحاق به داعش می پردازند.

" مِلانی اسمیت " کارشناس کینگز کالج انگلیس که درباره پیوستن دختران به داعش تحقیق می کند ، در باره سرنوشت دو دختر ساکن انگلیس که به داعش پیوسته اند ، می گوید : دختری 17 ساله به نام سلمی هالانه به همراه خواهر همزادش زهرا به داعش در سوریه پیوستند.

به گفته اسمیت، سلمی هالانه که در منچستر زندگی می کرد ، ژوئیه 2014 به همراه خواهرش زهرا مدرسه را رها کرد و به داعش سوریه پیوست.

وی افزود : سلمی و زهرا از جمله 550 زن و دختر غربی هستند که کشورهای خود را برای پیوستن به داعش ترک کردند.

کارشناس کینگز کالج اعلام کرد : ما با دختران و زنانی که به داعش پیوسته اند ، رو در رو گفتگو نمی کنیم بلکه فعالیت های آنها را در شبکه های اجتماعی پیگیری می کنیم.

" اِرین سُلتمن " که همکار اسمیت است ، می گوید : در صفحات شخصی دختران و زنان حامی داعش تصاویر دلخراشی مانند سر بریدن و کودکان مقتول را می توان دید.

دیلی میل به نقل از سلتمن نوشت : افرادی که فعالیت های اینترنتی حامیان داعش را پیگیری می کنند ، با خطرات امنیتی مواجه هستند به عنوان مثال خود من تهدید به قتل شده ام.

نتیجه تحقیقات اسمیت و سلتمن نشان می دهد که اگر صفحه شخصی یکی از این دختران و زنان به علت انتشار مطالب افراطی بسته شود ، سه صفحه شخصی دیگر باز می شود.

این دختران و زنان می دانند که شبکه های اجتماعی تحت کنترل کارشناسان و دستگاه های امنیتی است، به همین دلیل از شبکه هائی مانند کیک ، شورسپات ، ویکر و واتس اپ برای آموزش نحوه انتقال به سوریه به همجنسان خود استفاده می کنند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)