12 خرداد 1394

فیس بوک چه چیزی را درباره شخصیت افراد لو می‌دهد

12 خرداد 1394

سلامانه : محققان ادعا می‌کنند، استتوس صفحه فیس بوک، می‌تواند چیزهای زیادی راجع به شخصیت کاربران بگوید.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، افرادی که دچار خودشیفتگی (نارسیسیسم) هستند، بیش تر درباره دستاوردهایشان، رژیم غذایی و ورزش کردنشان پست می‌گذارند.

افراد وظیفه شناس به ندرت پست می‌گذارند و اگر هم چیزی بنویسند، درباره فرزندانشان است.

استتوس های سیاسی نشان دهنده باز بودن ذهن،‌ خلاقیت و کنجکاوی است و استتوس های رمانتیک گویای اعتماد به نفس پایین است.

محققان می‌گویند، افراد روان رنجور بیش‌تر دنبال «لایک» گرفتن و به‌این‌ترتیب، دنبال تأیید گرفتن از دیگران هستند، تأییدی که در دنیای واقعی به دستش نمی‌آورند.

افراد برونگرا هم از فیس بوک استفاده می‌کنند تا در کنش و واکنش‌های اجتماعی وارد شوند و استتوس‌های‌شان هم بیش‌تر درباره فعالیت‌های اجتماعی است و به لایک زیاد اهمیت نمی‌دهند و بیش تر از گفت‌وگو و کنش و واکنش با دیگران انگیزه می‌گیرند.

این تحقیق توسط دانشگاه برونل انجام شده و طی آن از 555 کاربر فیس بوک خواسته شده بود تا به یک پرسشنامه پاسخ دهند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)