12 خرداد 1394

تنظیمات جدید گوگل و فیسبوک برای افزایش امنیت کاربران

12 خرداد 1394

گوگل در مطلب تازه ای که در وبلاگ خود منتشره کرده از نوسازی تنظیمات حریم شخصی حساب های خود خبر داده است که بر اساس آن «اطلاعاتتان را امن و تحت کنترل شما نگه می دارد» و فیسبوک نیز ویژگی حریم شخصی پیشرفته را برای افزایش امنیت کاربران و اطلاعات آنها ارائه کرده است.

به گزارش «تابناک»، گوگل یک مرکز کنترل یکپارچه را تحت عنوان My Account (حساب من) ایجاد کرده است که تمام پیوندها به تنظیمات امنیتی و حریم شخصی کاربران را یکجا گرد هم آورده است.

به گفته «گوئمی کیم»، مدیر تولید گوگل، این سرویس به کاربران کمک می کند تا به تنظیمات و ابزارهایی که به تامین امنیت داده های آنها کمک می کنند، حفاظت از حریم شخصی، و تصمیم گیری درباره اطلاعاتی که کار با خدمات مختلف گوگل را راحت تر می کنند، دسترسی سریع تری داشته باشند.

کنترل بر اطلاعات شامل مواردی از جمله جزئیات اولیه نمایه همچون شناسه کاربری و گذرواژه، مدیریت دستگاه های مجاز متصل، مشاهده تبلیغات مورد علاقه، و تنظیمات زبان می شود. در واقع در این به روز رسانی هیچ کدام از این تنظیمات تغییر و تحولی نداشته اند، بلکه تنها همه آنها در یک جا جمع شده اند. البته در هر یک از این تنظیمات توضیح داده می شود که چرا گوگل می خواهد داده ها را جمع آوری کند. برای مثال، در قسمت «جاهایی که رفته اید» (places you go) توضیح داده می شود که جمع آوری تاریخچه موقعیت کاربران به فراهم کردن جستجوهای بهبودیافته در نقشه، مسیرهای رفت و آمد و غیره کمک می کند.

تنظیمات جدید گوگل و فیسبوک برای افزایش امنیت کاربران

در یادداشت وبلاگ گوگل به پژوهشی از سوی موسسه پیو اشاره شده است که در آن 93 درصد افراد گفته اند «فکر می کنند که کنترل دسترسی به اطلاعات شخصیشان مهم است»، در حالی که تنها 9 درصد پاسخگویان «احساس می کنند کنترل زیادی بر آن» دارند.

بیزینس اینسایدر ادامه می دهد به همان میزان که کاربران بیش از پیش نسبت به داده هایی که توسط شرکت ها نگهداری می شوند آگاهی پیدا می کنند، فشار بیشتری را به شرکت ها برای شفافیت بیشتر درباره پردازش داده ها و فراهم کردن کنترل بیشتر بر آنها نیز وارد می کنند. در همین راستا، گوگل تنها شرکتی نیست که موضوع حریم شخصی را مورد توجه قرار داده است، بلکه فیسبوک نیز از ویژگی حریم شخصی پیشرفته جدیدش خبر داده است.

اکنون این شبکه اجتماعی به کاربرانش اجازه می دهد که کلیدهای رمزگذاری (Encryption) را به صفحاتشان اضافه کنند تا دیگران نیز به استفاده از رمزگذاری برای ارتباط با آنها تشویق شوند. علاوه بر این، در صورت تمایل کاربران، ایمیل هایشان به شکل رمزگذاری شده ارسال می شود. البته خود مسئله رمزگذاری نیز این روزها مورد بحث جدی است، چرا که مقامات دولتی نگرانند که استفاده از رمزگذاری های قدرتمند کشف جرایم را دشوارتر کند و در مقابل نیز متخصصان امنیتی تضعیف عمدی رمزگذاری را باعث به خطر افتادن امنیت اطلاعات کاربران در برابر هکرها می دانند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)