8 خرداد 1394

بلاگفا همچنان از دسترس خارج است

8 خرداد 1394

رادیو زمانه

از ۱۹ اردیبهشت ماه / ۹ ماه مه، تارنمای بلاگفا از دسترس کاربران خود خارج شده است.

علیرضا شیرازی، مدیر تارنمای بلاگفا به خبرگزاری فارس گفته در هنگام تغییر مکان سرورهای سایت، برخی از قطعات آن آسیب دیده است. به گفته شیرازی تاکنون بیش از ده‌ها هزار دلار برای حل مشکل بلاگفا هزینه شده است.

کاربران در حال حاضر با مراجعه به تارنمای بلاگفا با این پیام روبه‌رو می‌شوند:

بلاگفا ارائه‌دهنده خدمات وبلاگ‌نویسی به زبان فارسی است. بنا بر آمار تارنمای الکسا، که کار رتبه‌بندی پایگاه‌های اینترنتی از نظر تعداد بازدیدکننده را انجام می‌دهد، بلاگفا تاکنون پربازدیدترین وبگاه فارسی زبان در ایران بوده است. این تارنما همچنین جایگاه دویست و چهلمین پایگاه اینترنتی پربازدید دنیا را از آن خود کرده است. بلاگفا بیش از یکصد هزار وبلاگ را میزبانی می کند.

کاربران بلاگفا در حال حاضر نمی‌توانند به بخش مدیریت آن وارد شوند و وبلاگ خود را به روز کنند. وبلاگ‌های ایجاد شده در بلاگفا کمابیش در دسترس هستند، ولی برخی از صفحات وبلاگ‌ها نیز نمایش داده نمی‌شوند.

بلاگفا در سالیان گذشته نیز بارها خبرساز بوده است.

در تیرماه ۱۳۸۶ شرکت آمریکایی که پهنای باند بلاگفا از آن تهیه می‌شد با دریافت گزارش تخلف مبنی بر وجود وبلاگ‌های آلوده به ویروس در این پهنای باند اقدام به انسداد بلاگفا کرد.

در ۳۰ خرداد ۸۹ و ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ بلاگفا توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فیلتر شد. در هر دو مورد که تنها یک روز به درازا کشید، دلیل این فیلترینگ مشکل فنی و اشتباه اعلام شد.

در ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۹ مأموران نیروی انتظامی با ورود به خانه علیرضا شیرازی، مدیر تارنمای بلاگفا، او را بازداشت کرد. این بازداشت به دلیل شکایت مسئول سابق و چند تن از افراد فعال در فدراسیون‌های ورزشی استان کرمان از یک وبلاگ حذف‌شده صورت گرفت.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)