7 خرداد 1394

پیشنهاد اتحادیه مطبوعات محلی: یارانه مطبوعات ثروتمند به نفع محلی ها قطع شود

7 خرداد 1394

رییس هیات مدیره اتحادیه مطبوعات محلی کشور گفت: پیشنهاد می شود همانطور که دولت یارانه افراد ثروتمند را قطع کرده، یارانه مطبوعات ثروتمند نیز یکسال به نفع مطبوعات محلی حذف شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، خداداد ابراهیمی در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های غرب کشور در خرم آباد افزود: روزنامه های ثروتمند که به صورت موسسه هستند، تا ۱۰ سال انبار پر از کاغذ ذخیره کرده اند، از حمایت احزاب وسیاسیون بهره مندند و آگهی شرکتهای غول پیکر را دارند نیازی به یارانه نخواهند داشت.

وی با تاکید بر اختصاص یارانه به نشریات محلی و نوپا تصریح کرد: در تمامی دولتها به اقتصاد مطبوعات محلی اهمیت داده نشده و حمایت از این رسانه ها در حد حرف و شعار بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین دور شدن از موضوعات بومی و پرداختن به مسایل ملی از نقاظ ضعف مطبوعات محلی است چراکه این رسانه ها باید صدای اقشار مختلف مردم محروم و مناطق مختلف استانها را به گوش مسوولان برسانند.

وی تصریح کرد: در نمایشگاه جشنواره مطبوعات نیز دیده شد برخی مطبوعات محلی با ژست های ژورنالیستی نامتعارف ، تیترهای ملی را انتخاب می کنند که این امر قابل پذیرش نیست.

ابراهیمی خبرنگاران را ’ خطرنگاران عرصه خوف و خطر’ دانست و گفت: اتحادیه مطبوعات محلی کشور برای توجه بیشتر به این رسانه ها فعال شده و خود رسانه ها نیز باید توجه به مشوعات بومی را در دستور کار داشته باشند.

گفتنی است در این مراسم کارت خبرنگاری افتخاری شهدای رسانه استان ’ شهید صارمی وشهید علیرضا حیدریان’ رونمایی شد.

هشتمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های غرب کشور با ۱۵۰۰ اثر از ۴۸۰ فعال رسانه ای پس از سه روز برگزاری در خرم آباد به کار خود پایان داد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)