4 خرداد 1394

معاونت مطبوعاتی و چتر بیمه‌ای که جمع کرد

4 خرداد 1394

خبرگزاری فارس: معاونت مطبوعاتی باید از رسانه‌هایی که حتی یک خبرنگار هم دارند حمایت کند/ با مقررات «من درآوردی» حق خبرنگاران را تضییع نکنید

عبدالرضا عزیزی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس با اشاره به لزوم بیمه شدن تمام خبرنگاران و روزنامه نگاران گفت: بیمه حق طبیعی تمام خبرنگاران و روزنامه نگاران است و دولت و مدیران مسئول وظیفه دارند حتی اگر یک خبرنگار دارند او را بیمه کنند.

وی با اشاره به مقررات معاونت مطبوعاتی و قرار دادن حد نصاب بیمه، برای پرداخت یارانه به رسانه‌ها گفت: بیمه وظیفه شرعی و قانونی است که بر عهده دولت و مدیران مسئول است و نباید با قانون‌های «من درآوردی» حق خبرنگاران را تضییع کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین تمام رسانه‌ها موظف هستند حتی اگر یک خبرنگار و روزنامه نگار دارند او را بیمه کنند و معاونت مطبوعاتی نیز موظف است از تمام این رسانه‌ها حمایت کند.

به گزارش فارس، حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در آخرین اظهار نظرهای خود در خصوص بیمه خبرنگاران گفت: اولا نصاب رسانه‌ها در خصوص بیمه خبرنگاران کمتر شده تا رسانه های بیشتری به بیمه کردن خبرنگاران اقدام کنند و رغبت بیشتری به این موضوع مهم نشان بدهند و ثانیا پرداخت یارانه به رسانه ها، مشروط به ارائه لیست بیمه ای از سوی آنهاست و اگر رسانه ای هیچ لیست بیمه ای ارائه ندهد از دریافت یارانه مطبوعات هم محروم خواهد شد.

این در حالی است که بسیاری از نشریات و هفته‌نامه ها به دلیل داشتن نیروهایی کمتر از نصاب‌های تعیین شده توسط معاونت مطبوعاتی، حتی در صورت بیمه کردن خبرنگاران ، مشمول دریافت یارانه نمی‌شوند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)