4 خرداد 1394

قلعه‌نویی روزنامه خبرورزشی را شش ماه تعطیل کرد

4 خرداد 1394

روزنامه خبروزشی با شکایت امیر قلعه نویی سرمربی فصل گذشته استقلال تهران و از سوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به شش ماه توقیف محکوم شد.

اردیبهشت ماه سال گذشته بود که روزنامه خبرورزشی، خبری را در ارتباط با درگیری بوبکر کبه مهاجم بورکینافاسویی اسبق استقلال تهران با امیر قلعه نویی سرمربی وقت این تیم منتشر کرد.

به دنبال انتشار این خبر، قلعه نویی از روزنامه خبرورزشی به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر شکایت کرد و دادسرا شکایت سرمربی استقلال را برای رسیدگی به دادگاه ارجاع کرد.

شکایت قلعه نویی از روزنامه خبرورزشی برای رسیدگی در اختیار شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیرخراسانی قرار گرفت و دادگاه روز سیزدهم اردیبهشت ماه امسال با حضور هیات منصفه مطبوعات به پرونده رسیدگی کرد.

پس از استماع دفاعیات متهم و شاکی، هیات منصفه مطبوعات متهم را در عنوان اتهامی یاد شده مجرم شناخت و مستحق در تخفیف مجازات نیز ندانست.

یک منبع آگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا درباره آخرین وضعیت این پرونده گفت: شعبه دادگاه، در این پرونده، مدیرمسئول خبرورزشی را به شش ماه حبس محکوم و آن را به شش ماه توقیف روزنامه تبدیل کرده است.

به گفته این مقام آگاه، حکم صادر از سوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران طبق قانون به مدت ۲۰ روز پس از ابلاغ، قابل تجدیدنظرخواهی است.

وکالت امیرقلعه نویی را در این پرونده، معاون حقوقی باشگاه استقلال تهران بر عهده دارد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail

1 پيام

پاسخ به اين مقاله

 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)