2 خرداد 1394

حذف تصویر زنان وزیر در برخی روزنامه های اسراییلی

2 خرداد 1394

تعدادی از نشریات تندروی مذهبی در اسرائیل، تصویر وزیران زن را از عکس یادگاری هیات وزیران جدید اسرائیل حذف کردند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، برخی از مطبوعات اسرائیلی که ارگان افراط گرایان یهودی به شمار می روند با استفاده از فتوشاپ عکس یادگاری کابینه جدید اسرائیل را بدون حضور وزیران زن منتشر کردند. برخی دیگر هم با دستکاری در عکس،‌ تصویر چهره وزیران زن را غیرشفاف و نامشخص کردند.

عکس رسمی از هیات وزیران جدید اسرائیل با حضور سه زن

عکس منتشر شده در برخی رسانه های تندروی مذهبی یهودی در اسرائیل با نامشخص کردن صورت و پای سه وزیر زن

در عکس رسمی منتشر شده از سوی کابینه اسرائیل، سه وزیر زن در ردیف وسط در کنار دیگر وزیران و نخست وزیر و رئیس جمهور اسرائیل ایستاده اند. این عکس روز سه شنبه گذشته در شهر قدس گرفته شده بود.

سه وزیر زن در کابینه جدید اسرائیل شامل خانم ها "مری ریگیف" وزیر ورزش و فرهنگ، "ایلیت شاکید " وزیر دادگستری و گیلا گاملیل وزیر امور بازنشستگان است.

سایت خبری اسرائیلی "بیحدری حریدیم" وابسته به تندروهای یهودی با استفاده از فتوشاپ، چهره سه وزیر زن را محو و نامشخص کرد و سپس این عکس یادگاری هیات وزیران جدید اسرائیل را منتشر کرد.

در مطبوعات وابسته به تندروهای یهودی در اسرائیل نیز کل عکس را منتشر نکردند زیرا در این عکس، تصویر سه زن وجود داشت.

هفته نامه اسرائیلی "روز امروز" نزدیک به حزب تندروی یهودی "شاس" نیز بعد از اینکه به وسیله فتوشاپ کل چهره و بدن سه وزیر زن را از عکس یادگاری هیات وزیران حذف شد عکس را منتشر کرد. حزب شاس در کابینه فعلی اسرائیل حضور دارد. کابینه فعلی اسرائیل با حزب تندروترین احزاب مذهبی یهودی در عمرش تشکیل شد.

در این عکس تنها یک ساق پای خانم وزیر امور بازنشستگان باقی مانده بود.

در اکثر اوقات مطبوعات وابسته به تندروهای یهودی از انتشار عکس های زنان، خودداری می کنند.

در واکنش به این اقدامات، "اوری ریگیف" خاخام (روحانی یهودی) لیبرال گفت: این غمناک است که ببینیم سایت "بیحدری حریدیم" وارد قرن 21 شده اما در زمینه زنان همچنان در قرون وسطی باقی مانده است.

حذف کامل سه وزیر زن در عکس کابینه اسرائیل توسط رسانه های تندروی مذهبی در اسرائیل (چپ)

در ماه آوریل گذشته هم سایت خبری اسرائیلی "کیکار حشبات" دیگر سایت وابسته به تندروهای یهودی نیزعکس دیدار شهردار قدس با ستاره زن تلویزیونی آمریکا یعنی "کیم کارداشیان" را به صورت ناقص منتشر کرد. این سایت خبری، عکس دیگری را بر روی این عکس قرار داد تا صورت این زن بازیگر مشخص نباشد.

در ماه ژانویه گذشته نیز روزنامه اسرائیلی "هامفاسر" در عکس منتشر شده از راهپیمایی ضدتروریسیم سران کشورها در پاریس، با استفاده از فتوشاپ،‌عکس آنگلا مرکل را از صف شرکت کنندگان در راهپیمایی حذف کرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)