2 خرداد 1394

ممنوعیت پخش یک فیلم به دلیل سفید بودن

2 خرداد 1394

به گفته پخش‌کننده فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟»؛ صداوسیما با این دلیل که این فیلم “سفید” است؛ از پخش تیزر امتناع کرد.

به گزارش ایلنا، در آخرین هفته اردیبهشت ماه سینماهای کشور هشت فیلم «ایران‌برگر» ، «رخ دیوانه»، «استراحت مطلق»، «طعم شیرین خیال»، «من دیه‌گو مارادونا هستم»، «متل‌قو»، «قصه‌ها» و «در دنیای تو ساعت چند است؟» را نمایش دادند. همچنین سه فیلم «نهنگ عنبرِ» سامان مقدم پس از عبور از ممیزی‌ها فراوان و حذف چند سکانس ، «آتیش‌بازی» به کارگردانی بهمن گودرزی و «اسب سفید پادشاه» ساخته محمدحسین لطیفی از ۳۰ اردیبهشت به نمایش درآمدند.

گیشه این روزها فیلم‌های جنجالی را در خود جای داده که مانع‌تراشی‌های بی‌دلیل و سلیقه ای عده‌ای خاص نتوانست اثری در اکرانشان بگذارد از این رو می‌توان این روزها را در مقایسه با روزگار ی که چندان دور نیست برای سینما خوش‌یمن دانست.

نکته قابل توجه این است که این‌بار صحبت جدیدی از سوی ارگان صداوسیما به گوش می‌رسد. رسانه ملی که تنها محل پخش آگهی‌های تبلیغاتی است فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» را به اتهام سفید و شیک بودن از خود می‌راند و پخش تیزرهای این فیلم را ممنوع می‌کند. به راستی در این سینما چه رنگ فیلم‌هایی اجازه نفس کشیدن دارند؟ سیاه‌نماها ممنوع هستند. سفیدها هم ممنوع.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)