22 اردیبهشت 1394

اولویت‌های هفت‌گانه بسته حمایتی و اعطای مجوز وزارت ارشاد به رسانه‌ها

22 اردیبهشت 1394

خبرگزاری فارس: اولویت‌های هفت‌گانه بسته حمایتی و اعطای مجوز وزارت ارشاد به رسانه‌ها به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، حسین انتظامی امروز در جشنواره هلال و رسانه گفت: از سال 93 معاونت مطبوعاتی هر ساله بسته حمایتی خود را برای آن سال در همان فروردین یا اردیبهشت اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: ما این کار را می‌کنیم تا رسانه‌ها اولویت‌های ما را بشناسند تا بر این اساس فعالیت کنند.

به گفته معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد سال گذشته نیز 7 محور بسته حمایتی از سوی معاون اعلام شد و امسال این اولویت ها نیز در اردیبهشت اعلام شد تا رسانه‌ها بر این اساس حرکت کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 8 استان و امسال 10 استان رسانه‌هایشان تحت حمایت ویژه قرار می‌گیرد گفت: رسانه‌ای که 7 اولویت وزارت ارشاد را رعایت کند 3 برابر یارانه می‌گرفته و به درخواست آن رسانه خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

انتظامی ادامه داد: رسانه‌های ملی در همه دنیا دچار نزول هستند و در ایران نیز این نزول سرعت بیشتری دارد بنابراین لازم است تا از رسانه‌های محلی حمایت شود.

وی 6 اولویت از 7 اولویت وزارت ارشاد در اعطای مجوز را موارد زیر نام برد:

1. رسانه‌ای که موضوعیت آن احکام و شعائر دینی باشد.

2. رسانه‌ای که موضوعیت آن فرهنگ، ایثار، شهادت و دفاع مقدس باشد.

3. رسانه‌ای که موضوع آن ترویج زبان و ادبیات فارسی باشد.

4. رسانه‌ای که موضوعیت آن ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی به جای سبک غربی باشد.

5. نشریاتی که در مرزهای کشور به ترویج همبستگی ملت می‌پردازد.

6. نشریاتی که موضوع آنها ترویج علم باشد و سواد علمی هموطنان را افزایش دهد.

انتظامی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به فعالیت‌های هلال احمر گفت: 2 اولویت ما مرتبط با فعالیت‌های هلال احمر است که رسانه‌ها می‌توانند به آنها بپردازند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از این اولویت‌ها ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است ضمن اینکه من نمی‌خواهم از ارزش ایثار در جنگ کم کنم اما ایثار تنها در جبهه و جنگ نیست.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد با بیان اینکه فرهنگ عمومی ما دارای اشکالاتی است گفت: در بعضی موارد دچار غرور و خود بزرگ‌بینی می‌شویم و فکر می‌کنیم که بهترین و برترین در دنیا هستیم اما این تفکر بد است و باید در رسانه با آن مقابله کرد.

وی محور بعدی که رسانه مرتبط با هلال احمر می‌تواند آن را ترویج دهد موضوع آموزش همگانی است و لازم است که همه مردم ما برای مقابله با حوادث به صورت همگانی آموزش ببینند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)