22 اردیبهشت 1394

پنج هشدار پلیس فتا به کاربران

22 اردیبهشت 1394

پلیس فضای تبادل اطلاعات در ایران به کاربران تلفن همراه هشدار داد که اطلاعات خصوصی خود را در تلفن‌های همراه ذخیره نکنند.

به گزارش خبرگزاری مهر پلیس فضای تبادل اطلاعات در ایران با تاکید بر اینکه «امروز هیچ لایه پنهانی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد» هشدار داده که کاربران شبکه‌های اجتماعی و تلفن‌های هوشمند برای جلوگیزی از سوء استفاده سودجویان، به نکات امنیتی توجه کنند.

پلیس فتا به چند نکته اصلی در این زمینه اشاره کرده است که شامل:

۱. کاربران بر روی هر لینکی که از طرف فردی ناآشنا ارسال می‌شود کلیک نکنند چرا که با کلیک لینک، بدافزار عکس و دیگر اطلاعات پروفایل قربانی را سرقت و اطلاعات خصوصی وی را دستمایه اخاذی و دیگر نیات سوء خود قرار می‌دهند.

۲. عکس و فیلم‌های خصوصی خود را به هیچ عنوان در اختیار دیگران حتی نزیکان و اقوام خود قرار ندهند.

۳. اجازه فیلم برداری و عکس برداری از مجالس خصوصی خود را به دیگران ندهند.

۴. از ذخیره کردن اطلاعات خصوصی نظیر فیلم و عکس بر روی تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ پرهیز کنند.

۵. زمان مراجعه به آتلیه و عکاسی‌ها دقت کنند که مرکز مورد نظر دارای مجوزهای مربوطه باشد چراکه فعالیت این مراکز بدون مجوزهای لازم، غیرقانونی است و احتمال سوء استفاده از عکس های مشتری‌ها وجود دارد به ویژه عکس‌های خصوصی و خانوادگی.

پلیس فضای تبادل اطلاعات هفته گذشته نیز به کاربران در زمینه کلاهبرداری‌های اینترنتی هشدار داده و اعلام کرده بود که کاربران موقع خرید اینترنتی بسیار دقت کنند.

روز شنبه به مناسبت تولد امام اول شیعیان در ایران روز پدر بود و پلیس فتا اعلام کرد که در خریدهای اینترنتی به مناسبت روز پدر احتمال کلاهبرداری‌های بسیاری وجود دارد.

همچنین سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا هشدار داده بود که دانش آموزان و خانواده های آنان در روزهای خرید هدیه برای روز معلم دقت کنند در صورت خرید اینترنتی حتماً به اصالت سایت فروشگاهی و داشتن نماد اعتماد الکترونیک اطمینان داشته باشند.

برگرفته از :خودنویس(تک نویس-نگین کیمیایی)

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)