21 اردیبهشت 1394

شاخص‌های طرح رتبه بندی روزنامه‌ها اعلام شد

21 اردیبهشت 1394

شفقنا رسانه- کارگروه توسعه مطبوعات در آخرین جلسه خود شاخص های طرح رتبه بندی روزنامه ها را نهایی و تأیید کرد.

به گزارش اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، شاخص های مذکور پیشتر برای روزنامه های کشور ارسال و از مدیران مسوول آنها خواسته شده بود نسبت به تکمیل و ارسال جدول شاخص ها همراه با مستندات لازم از جمله اصل روزنامه های روزهای مورد بررسی اقدام نمایند. شایان ذکر است این طرح برای تعیین رتبه روزنامه ها در 6 ماهه دوم سال 93 انجام می گیرد و حضور در فرآیند رتبه بندی، داوطلبانه است. همچنین این جداول بر اساس خود اظهاری مدیران مسئول تکمیل و سپس در کارگروه ذیربط، بررسی می شود. بر اساس اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی برای تکمیل ردیف های 1 تا 9، شش روز به صورت مساوی برای همه روزنامه ها ملاک بررسی است که تاریخ آنها عبارتند از: شنبه 5 مهر، یکشنبه 18 آبان، دوشنبه 10 آذر، سه شنبه 16 دی، چهارشنبه 29 بهمن و پنج شنبه 21 اسفند.

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی در اطلاعیه خود یادآور شده است رتبه بندی آگهی های دولتی و یارانه روزنامه ها تابع نتایج و امتیاز کسب شده از اجرای طرح رتبه بندی روزنامه ها خواهد بود.

جدول نهایی شاخص های طرح رتبه بندی روزنامه ها در لینک زیر قابل دریافت و مشاهده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)