20 اردیبهشت 1394

موزه مطبوعات کشور امسال تاسیس می شود

20 اردیبهشت 1394

مدیرعامل موسسه فرهنگی موزه های بنیاد مستضعفان با اشاره به اهمیت مطبوعات در تحولات جامعه گفت: امسال موزه مطبوعات کشور در تهران تاسیس می شود.

محمدرضا جواهری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: یکی از اولویتهای موسسه فرهنگی موزه های بنیاد مستضعفان برای امسال تاسیس موزه دائمی مطبوعات کشور در محل ساختمان دفینه، واقع در خیابان میرداماد تهران است.

وی تصریح کرد: بیش از چهار هزار عنوان مطبوعات تاریخ ایران از دوره قاجار تاکنون جمع آوری شده و این روند با جدیت در حال پی گیری است.

جواهری با تاکید بر اینکه مطبوعات در تاریخ به ویژه در دوره معاصر نقش بسزایی در بسترسازی برای توسعه و پیشرفت جهان ایفا کرده است گفت: مطبوعات یکی از غنی ترین منابع تاریخ معاصر است.

وی افزود: مطبوعات از جایگاه ویژه ای در بیان تاریخ برخوردار است زیرا در کتابها و منابع دیگر مانند مطبوعات به موضوعات با نگاه تحلیل گرایانه و توصیفی پرداخت نشده است.

جواهری ادامه داد: از این رو مطبوعات می تواند زمینه خوبی برای اطلاع رسانی مناسب در بیان تاریخ کشور و به خصوص تاریخ معاصر ایران و جهان داشته باشد.

مدیر عامل موسسه فرهنگی موزه های بنیاد مستضعفان گفت: مقایسه مطبوعات ایران و جهان و بررسی دوره های مختلف تاریخی از لحاظ نشر مطبوعات، نمایش شماره های نخستین و تحول آفرینی هر مجله و روزنامه در مسایل مهم تاریخ کشور، از جمله اهداف راه اندازی این موزه است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)