19 اردیبهشت 1394

هشتمین جایزه روزنامه‌نگاری «امید» به یک زوج روزنامه نگار اهدا شد

19 اردیبهشت 1394

مراسم اهدای هشتمین جایزه خصوصی روزنامه‌نگاری مهدی سمسار (امید) با تقدیر از یک زوج روزنامه‌نگار سپری شد.

به گزارش ایسنا، در مراسم اهدای هشتمین جایزه خصوصی روزنامه نگاری که عصر ۱۷ اردیبهشت ماه برگزار شد، از سردبیر و دبیر تحریریه ماهنامه «اندیشه پویا»، رضا خجسته رحیمی و مریم شبانی تقدیر شد.

در ابتدای این مراسم هادی حیدری، کارتونیست مطبوعاتی و برنده ششمین دوره جایزه روزنامه نگاری امید ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: «هرسال که بر برگ‌های جایزه امید افزوده می‌شود ما هم امید داریم که فضای کار روزنامه‌نگاری مهیاتر شود. اگرچه دولت آقای روحانی بارقه‌های امید را برای روزنامه‌نگاران و نخبگان ایجاد کرده است اما روزنامه‌نگاری ما همچنان با مخاطرات و محدودیت‌های زیادی روبرو است و خطوط قرمز سیال روی فضای مطبوعات ما سایه افکنده و آنگونه که انتظار می‌رفت دولت آقای روحانی در باز کردن فضا برای مطبوعات توفیقی نداشت.»

در ادامه گیتی الهی، همسر مهدی سمسار ضمن یادبود از دکتر کاظم معتمدنژاد و محمد ابراهیم باستانی پاریزی گزارشی از کارهای انجام شده در «بنیاد دکتر مهدی سمسار» در هشت سالی که از اهدای جایزه امید می‌گذرد برای حاضران قرائت کرد: «در سال ۱۳۹۰ با محبت و یاری دکتر کاظم معتمدنژاد کتابخانه دکتر مهدی سمسار که شامل هشتصد جلد کتاب‌های فارسی و فرانسه بود به کتابخانه دانشکده مطالعات جهان واگذار شد.»

در ادامه هادی حیدری از مژگان جمشیدی، روزنامه‌نگار حوزه محیط زیست و برنده سومین دوره جایزه امید دعوت کرد تا متنی را که هر سال از طرف شیرین سمسار، دختر زنده‌یاد سمسار خوانده می‌شود و فلسفه این جایزه در آن بیان شده را برای حضار قرائت کند.

در ادامه دکتر سلیم نیساری، حافظ پژوه و از دوستان مهدی سمسار خاطراتی از آشنایی و دوستی با مهدی سمسار برای حاضرین روایت کرد و پس از آن لوح تقدیر جایزه امید توسط بابک احمدی به برندگان، رضا خجسته رحیمی و مریم شبانی اهدا شد.

مراسم اهدای این جایزه به همت گیتی الهی، شهرزاد و شیرین سمسار عصر پنجشنبه، ۱۷ اردیبهشت در منزل زنده‌یاد سمسار برگزار شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)